Papieskie respiratory dla Brazylii

Nie słabnie hojność Ojca Świętego dla krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

Już drugi raz z rzędu papieskie respiratory powędrują do Brazylii, drugiego pod względem zachorowań kraju na świecie. Urząd Papieskiej Dobroczynności przekaże tam też przenośne ultrasonografy.

Jak podkreśla papieski jałmużnik pomoc ta jest wyrazem solidarności Ojca Świętego z tymi, którzy najbardziej cierpią, o którą Franciszek nieustannie apeluje. 18 respiratorów i 6 przenośnych ultrasonografów trafi do najbardziej potrzebujących szpitali w Brazylii. Ich dystrybucją zajmie się nuncjatura apostolska, najlepiej znająca lokalne potrzeby. „Chodzi o to, by ten gest solidarności i chrześcijańskiej miłości mógł rzeczywiście pomóc najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym” – stwierdza kard. Konrad Krajewski. Brazylia jest drugim na świecie krajem pod względem ilości zakażeń koronawirusem. Mowa o 3 mln 300 tys. zakażonych i co najmniej 170 tys. ofiar śmiertelnych.

Wcześniej papieskie respiratory trafiły m.in. do Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Bangladeszu i na Haiti. Franciszek wsparł też szpitale w Kamerunie, Zimbabwe i na Ukrainie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama