Pomoc medyczna z Poznania dotarła do Libanu

Jak informuje Jacek Jarosz, wiceprezes "Redemptoris Missio", pomoc medyczna wysłana 1 czerwca br. przez Fundację dotarła do Libanu.

 Równo miesiąc od wysyłki – 1 lipca br. – materiały opatrunkowe i środki ochrony osobistej z Polski zostaną przekazane libańskim placówkom medycznym.

O godzinie 9:30 (czasu polskiego) Ambasador RP w Bejrucie p. Przemysław Niesiołowski rozpocznie wizytę w szpitalu rządowym w Trypolisie, który jest jednym z beneficjentów projektu. Podczas wizyty ambasadora pomoc medyczna zostanie oficjalnie przekazana szpitalowi. W ramach telekonferencji z siedziby Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu z Libanem połączy się dr Norbert Rehlis – Przewodniczący Rady Fundacji. Wirtualnie zabierze głos również przewodnicząca The Rotary Club Tripoli Cosmopolis p. Iwona Safi. Tego samego dnia Ambasador złoży również wizytę w szpitalu Orange Nassau. Także podczas tej wizyty wirtualnie będą towarzyszyć Ambasadorowi dr Norbert Rehlis i p. Iwona Safi.

Fundacja Redemptoris Missio przekazała lokalnej organizacji The Rotary Club Tripoli Cosmopolis ponad tonę środków medycznych w celu wsparcia trzech publicznych szpitali i jednego ośrodka zdrowia w Libanie.  Projekt został wsparty przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie oraz Polskie Siły Zbrojne – Siły Powietrzne RP i kontyngent militarny służący w Libanie.   

Liban balansuje na skraju zapaści ekonomicznej - od lat przyjmuje największą liczbę uchodźców w stosunku do liczby mieszkańców i powierzchni kraju. Ekonomiści określają obecną sytuację jako gorszą niż ta, która miała miejsce przed trzydziestoma laty po wojnie domowej. Po raz kolejny, po przerwie wywołanej pandemią COIVD-19, rozpoczęły się w Libanie antyrządowe protesty.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao