Syria czeka na pomoc, ludzie umierają z zimna

W styczniu i w lutym w Syrii jest zawsze bardzo zimno, szczególnie w Aleppo. Temperatury spadają poniżej zera. Jeszcze kilka dni temu leżał tam śnieg. Wiele osób nie ma w mieszkaniach ogrzewania.

Abp Jean-Clement Jeanbart podziękował Ojcu Świętemu za to, że przypomniał światu o dramacie Syryjczyków. - Może słowo Papieża sprawi, że organizacje humanitarne na nowo przyjdą nam z pomocą - w ten sposób arcybiskup odniósł się do słów Franciszka, który w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” mówił o tragedii dziewczynki w tym syryjskim mieście, która zmarła z zimna.

Musimy zrobić wszystko, by chrześcijanie pozostali w Syrii

„Pieniądz syryjski stracił 50 procent swej wartości, a to oznacza, że ludzie mają połowę mniej, niż mieli. Wszystko to sprawia, że żyją w skrajnej biedzie. Dolar amerykański jeszcze pół roku temu kosztował 500 funtów syryjskich, a dziś już ponad 1000. Zarobki więc w żaden sposób nie odpowiadają cenom, jakie trzeba zapłacić za podstawowe produkty – stwierdził abp Jean-Clement Jeanbart. – Pomagaliśmy ludziom bardzo dużo. W naszej diecezji prowadziliśmy 22 programy pomocowe. Teraz na nowo musimy się zmobilizować i szukać pomocy, aby wesprzeć ludzi, by mogli przeżyć i pozostać w Aleppo i w Syrii. To co najbardziej leży mi na sercu to to, aby pozostali tutaj, na miejscu i kontynuowali życie Kościoła, który w Syrii trwa od 2 tysięcy lat.”

Źródło: Vatican News

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama