USA: Modlitwa i egzorcyzm przed obalonym pomnikiem św. Junipera

Katolicy archidiecezji San Francisco zgromadzili się przed cokołem, z którego 19 czerwca obalony został pomnik św. Junipera Serry.

Pod przewodnictwem swego biskupa uczestniczyli w nabożeństwie wynagradzającym za ten akt profanacji. Sam abp Salvatore Cordileone odprawił egzorcyzm, bo jak zauważył, obalenie pomnika apostoła Kalifornii było aktem bluźnierstwa, aktem złego ducha, który chce obalić Kościół i chrześcijan. Chcemy ofiarować nasze modlitwy oraz pokropić ten teren wodą święconą, aby Bóg go oczyścił i uświęcił – powiedział metropolita San Francisco.

         Pomnik św. Junipera został obalony podczas zamieszek przeciwko rasizmowi i przemocy policji. Zdaniem abp. Cordileone akt ten świadczy o nieznajomości historii. Św. Junipero był bowiem wielkim bohaterem, obrońcą ludności tubylczej. Metropolita San Francisco wezwał więc do poznawania historii i wspaniałego dziedzictwa Kościoła w tym regionie. Do katolików natomiast zaapelował o modlitwę, post i pokutę, a w szczególności o odmawianie różańca, który jak podkreślił, może zamienić bieg historii.

« 1 »

reklama

reklama

reklama