We Francji „Mam talent” wygrała katolicka rodzina śpiewająca utwory sakralne!

Rodzina Lefebvre – rodzice i sześcioro dzieci – wygrała francuską edycję „Mam talent”. Razem tworzą polifoniczny chór i śpiewają muzykę sakralną. Są katolikami i w ten sposób pokazują swoją wiarę i przywiązanie do chrześcijaństwa.

Finał programu „La France a un incroyable talent” („Francja ma niesamowity talent”) odbył się 15 grudnia wieczorem. Chociaż finał został nagrany w zeszłym miesiącu, widzowie mogli głosować przez cały czas trwania pokazu, aby wybrać między trzynastoma finalistami, a wynik został ogłoszony na żywo pod koniec wieczoru. W przeciwieństwie do innych kandydatów, rodzina Lefebvre nie była na planie tego finału. Jedno z dzieci uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Dlatego rodzina występowała zdalnie z domu w Wersalu, śpiewając kolędę. 

Rodzina Lefebvre to rodzice i sześcioro ich dzieci, pochodzący z Wersalu. Pasja, która łączy tę rodzinę, to muzyka sakralna. Razem tworzą polifoniczny chór. To jeden ze sposobów dawania świadectwa wiary chrześcijańskiej.

„Chcieliśmy wyrazić naszą miłość do muzyki sakralnej i pokazać w ten sposób naszą wiarę katolicką” – wyjaśniają rodzice.

Program „Mam talent” wygrywa osoba, która otrzyma najwięcej głosów od widzów. Chociaż pojawiają w internecie negatywne komentarze dotyczące tego wyboru, jest również wiele pozytywnych, dziękujących rodzinie Lefebvre za świadectwo wiary.

Źródło: ladepeche.fr

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama