25-letnia Malijka urodziła... dziewięcioraczki!

Halima Cisse z Mali, urodziła w szpitalu w Maroku dziewięcioro dzieci. Ciąża wskazywała na siódemkę niemowląt, jednak dzień porodu okazał się dla młodej Halimy, jak i dla lekarzy, niespodzianką. To prawdopodobnie druga taka ciąża w historii. Na szczęście 25-letnia matka i jej dzieci czują się dobrze.

Halima Cisse urodziła 4 maja we wtorek dziewięcioro dzieci. Ciąża 25-letniej Halimy zafascynowała Malijczyków i przyciągnęła uwagę przywódców. W marcu lekarze stwierdzili, że Cisse potrzebuje specjalistycznej opieki. Władze wysłały ją wówczas do Maroka, gdzie noworodki przyszły na świat. Miało być ich siedmioro. Okazało się, że jest jeszcze dwójka maluchów. Jak czytamy na stronie PMNews, dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie. „Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, a także ich matka czują się dobrze” - powiedziała w oświadczeniu minister zdrowia Mali, Fanta Siby.

Taka ciąża jest bardzo rzadka. Prawdopodobnie jest to druga taka ciąża w historii. Jak podaje portal rozgłośni „Głos Ameryki”, Fanta Siby złożyła gratulacje „zespołom medycznym z Mali i Maroka, których profesjonalizm jest źródłem szczęśliwego wyniku tej niezwykłej ciąży”.

źródło: PMNews

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama