„98 uderzeń na minutę”. Nauka rzuca światło na bicie serca nienarodzonego dziecka

„Ochrona nienarodzonego dziecka z biciem serca sprawdza, czy my też mamy serce” – mówi prezes CLI Charles A. Donovan. Charlotte Lozier Institute to organizacja zrzeszająca ponad 60 akredytowanych naukowców, praktykujących lekarzy i innych uczonych, która od ponad 10 lat bada życie w łonie matki.

Charlotte Lozier Institute, organizacja zrzeszająca ponad 60 akredytowanych naukowców, praktykujących lekarzy i innych uczonych, od ponad 10 lat bada życie w łonie matki. W niedawnym oświadczeniu rzucili trochę światła na fakty z życia dziecka w łonie matki dotyczące bicia jego serca.

„Podczas gdy niektórzy fałszywie twierdzą, że nienarodzone dziecko w 6. tygodniu ciąży to tylko zlepek komórek, nauka pokazuje, że dziecko jest już wtedy złożonym człowiekiem” – powiedziała dr Tara Sander Lee, starszy pracownik i dyrektor ds. nauk przyrodniczych w Charlotte Lozier Institute (CLI). „Serce nienarodzonego dziecka aktywnie bije w wieku 6 tygodni, a do 15 tygodnia będzie biło już prawie 16 milionów razy. W rzeczywistości w 6. tygodniu ciąży tętno dziecka wynosi około 98 uderzeń na minutę, co można łatwo wykryć za pomocą ultradźwięków”.

Charlotte Lozier Institute podaje:

- serce aktywnie bije po 6 tygodniach. Między poczęciem a narodzinami serce dziecka zabije około 54 miliony razy

- średnie tętno dziecka wynosi 98 uderzeń na minutę. Do 9 tygodnia ciąży liczba ta wzrośnie do 175

- obecność bicia serca w 6-8 tygodniu ciąży koreluje z 98% odsetkiem żywych urodzeń w normalnych ciążach bez interwencji

- mózg został podzielony na trzy główne sekcje odpowiedzialne za wykrywanie i podejmowanie decyzji, poruszanie się i śledzenie obiektów oraz funkcje życiowe organizmu

- zaczynają się formować oczy, uszy i nos

The Endowment for Human Development (EHD), organizacja non-profit, której celem jest poprawa edukacji w zakresie nauk o zdrowiu i zdrowia publicznego, weryfikuje twierdzenia dr Lee. Według EHD „w 3 tygodnie i 1 dzień po zapłodnieniu – serce zaczyna bić. Po 4 tygodniach serce zwykle bije od 105 do 121 razy na minutę”.

Bicie serca nie jest jedyną rzeczą, która przytrafia się nienarodzonemu dziecku w szóstym tygodniu ciąży. EHD mówi, że w tym momencie układ pokarmowy już się rozwija, podczas gdy tworzą się zawiązki kończyn górnych i dolnych, które później rozwijają się w ręce i nogi. Powstaje również worek owodniowy, który zapewnia ochronę nienarodzonemu dziecku.

Fakty pokazują, że każde dziecko w łonie matki jest złożoną i cudownie wykonaną jednostką, nawet od najwcześniejszych tygodni.

„Nauka podkreśla to, co przemysł aborcyjny stara się ukryć. Nawet w szóstym tygodniu ciąży ci mali chłopcy i małe dziewczynki są niesamowicie złożonymi istotami ludzkimi z bijącym sercem. Serce, które bije jak twoje i moje” – powiedział prezes CLI Charles A. Donovan. „Nie trać z oczu niewątpliwego człowieczeństwa tych dzieciaków pośród prawnych debat i wymyślonych rozrywek. Ochrona nienarodzonego dziecka z biciem serca sprawdza, czy my też mamy serce”.

źródło: liveaction.org

« 1 »

reklama

reklama

reklama