Anglia: poprawka umożliwiająca aborcję bez ograniczeń wycofana

P​osłanka Partii Pracy Diana Johnson wycofała się ze swojej poprawki do ustawy o policji, przestępczości, wyrokach i sądach. Jak podkreślają działacze pro-life, zaproponowana przez nią zmiana prawa umożliwiłaby w Anglii i Walii dokonywanie aborcji bez ograniczeń.

„To wielkie zwycięstwo nienarodzonego dziecka i kobiet stojących w obliczu nieplanowanej ciąży” – powiedziała rzeczniczka Right To Life w Wielkiej Brytanii Catherine Robinson. „Poprawka Diany Johnson usunęłaby wszystkie obecne zabezpieczenia prawne dotyczące aborcji, przewidziane w ustawie o aborcji, z których wiele chroni kobiety” – dodała.

„Aborcja byłaby legalna z jakiegokolwiek powodu aż do urodzenia” – podkreśliła.

Wśród osób wyrażających obawy przed potencjalnym głosowaniem nad poprawką Diany Johnson był bp John Sherrington, odpowiedzialny za obronę życia w Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii. „Skutki tej poprawki pozwoliłyby na swobodny wybór aborcji bez ograniczeń. Ochrona obecnego ustawodawstwa zostałaby usunięta” – powiedział 4 lipca biskup pomocniczy archidiecezji westminsterskiej.

List otwarty wzywający do wycofania poprawki wystosowało również ponad 800 lekarzy. „Jako pracownicy służby zdrowia tam, gdzie jest to wymagane, jesteśmy odpowiedzialni za opiekę zarówno nad kobietami, jak i ich dziećmi podczas ciąży i porodu. Byłoby nam bardzo trudno pracować w służbie zdrowia, gdzie życie tych dzieci mogłoby zostać zakończone z jakiegokolwiek powodu aż do narodzin i gdzie obecne zabezpieczenia prawne dotyczące aborcji, z których wiele ma na celu ochronę kobiet, zostałyby usunięte” – napisali.

„Dziękuję tysiącom osób, które zebrały się w ciągu ostatniego tygodnia, aby zachęcić przyjaciół i rodzinę do wysłania e-maili do swoich posłów” – powiedziała Catherine Robinson z Right To Life UK. Dodała, że politycy otrzymali więcej wiadomości niż przed jakimkolwiek głosowaniem ws. aborcji (a niektórzy posłowie powiedzieli, że otrzymali więcej e-maili w tej sprawie niż w jakiejkolwiek innej sprawie podczas sprawowania urzędu).

„Dziękuję niesamowitej grupie posłów pro-life w parlamencie, którzy tak ciężko pracowali, aby zapewnić odrzucenie tych skrajnych poprawek” – podkreśliła.

Źródło: Catholic News Agency

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao