Austria modli się razem o Ducha Świętego!

Aż do uroczystości Zesłania Ducha Św. będzie trwała wielka modlitwa w Austrii. Chrześcijanie różnych wyznań łączą się, aby wspólnie wołać o dary Ducha dla kraju. „Jako kraj przechodzimy przez wiele wyzwań i jesteśmy przekonani, że Bóg chce uczynić wszystko nowe przez swojego Ducha” – mówi Markus Marosch, koordynator inicjatywy „Austria modli się razem”.

Modlitwa rozpocznie się 13 maja a zakończy 24 maja transmisją na żywo. Każdy uczestnik inicjatywy „Austria modli się razem” może zarejestrować się na platformie oesterreichbetetgemeinsam.at, aby otrzymywać regularne informacje o modlitwie, a także może skorzystać z kalendarza modlitewnego, aby wybrać jedną lub więcej godzin modlitwy w ciągu tych dziewięciu dni, a tym samym dołączyć do wielu innych osób, aby modlić się za Austrię przez całą dobę.

Nieustanne wołanie o Ducha Świętego to pragnienie, aby Bóg uczynił w Austrii „wszystko nowe”. Każdego dnia nowenny na YouTube zostanie zamieszczony film z linkami w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej inicjatywy - film z krótkimi prośbami i modlitwą z każdej z dziewięciu austriackich prowincji.

Końcowe obchody modlitwy będą miały miejsce w Zielone Świątki, 24 maja o 19.00. Będą transmitowane na żywo na Youtube i wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich wyznań w Austrii, takich jak grecko-prawosławny metropolita Arsenius, luteranin Matthias Geist, kardynał katolicki Christoph Schönborn, przewodniczący Wolnych Kościołów Reinhard Kummer. Tematem tej modlitewnej inicjatywy jest znany hymn z VIII wieku Veni Creator Spiritus.

źródło: www.oesterreichbetetgemeinsam.at

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao