Austriacka młodzież protestuje przeciwko tzw. raportowi Matića

Austriacka grupa „Młodzież dla Życia” wzywa do protestu przeciwko tzw. raportowi Matića. Głosi on, by aborcja była uznana za „służbę zdrowia” i przemyca wulgarną edukację seksualną. Austriacka młodzież organizuje w przyszły poniedziałek Marsz dla Życia i zachęca do wysyłania e-maili o odrzucenie raportu.

Jak podaje portal kath.net, austriacka grupa pro-life „Młodzież dla Życia” wzywa do protestu przeciwko tzw. raportowi Matića, za pomocą którego Parlament Europejski ma głosować w sprawie „prawa człowieka do aborcji”.

11 maja Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego przyjęła raport na temat „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Ten ideologiczny termin nie został nigdy zaakceptowany przez międzynarodową społeczność, ale w raporcie Matića jest przedstawiany jako wiążący i stanowiący element praw człowieka. Ostateczne głosowanie ma się odbyć 23 czerwca.

Raport Matića zawiera wiele nieludzkich twierdzeń dotyczących „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Youth for Life pisze, że: „to niesamowite i szokujące!”. I dodaje, że jest rok 2021, nazywamy siebie „postępowymi” i zdobyliśmy wiele wiedzy z różnych dziedzin nauki, a do Parlamentu Europejskiego trafia „taki” raport.

Kim jest pomysłodawca Predrag Fred Matić? To chorwacki polityk, wojskowy i urzędnik państwowy, poseł do Parlamentu Europejskiego od 2019 roku. Należący do Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji. Według Matića aborcja ma być finansowana przez państwo. Chce on, aby zabijanie nienarodzonych dzieci było traktowane jako „zasiłek zdrowotny”. Ponadto, jak pisze dalej kath.net, należy wg niego potępić klauzulę sumienia dla lekarzy, a z obrońców życia zrobić kryminalistów i przedstawiać ich jako zagrożenie dla demokracji i praw podstawowych.

Austriacka „Młodzież dla Życia” wzywa zatem do „Marszu Życia”. Ma on się odbyć o godz. 18.00 na Karlsplatz w Wiedniu w przyszły poniedziałek. Ponadto wszyscy są wzywani do szturmowania swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim za pomocą e-maili.

źródło: kath.net
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao