Burkina Faso: w stolicy jest ulica Benedykta XVI

W stolicy Burkina Faso, Wagadugu ulicę przy której znajduje się nuncjatura apostolska nazwano imieniem papieża-seniora Benedykta XVI.

Obecny 11 czerwca na uroczystości nadania nazwy ulicy, która nosiła wcześniej numer 54.160, nuncjusz apostolski abp Michael Francis Crotty, wyjaśniając dlaczego, powiedział krótko: "Było to oczywiste". Wzięli w niej udział wysocy rangą przedstawiciele władz politycznych wojskowych i Kościoła.

„Jest to wyraz wdzięczności dla papieża-seniora, który 12 czerwca 2007 r. ustanowił Nuncjaturę Apostolską w Wagadugu i tego samego dnia mianował abp. Vito Rallo pierwszym nuncjuszem apostolskim w tym kraju” - powiedział abp Crotty. Podziękował Radzie Miasta za "zaszczyt", jakim obdarzono papieża- seniora i powiedział, że jest szczególnie zadowolony także z tego, że rektorat Uniwersytetu Katolickiego Afryki Zachodniej (UCAO) również znajduje się przy ulicy "Benedykta XVI". "Jestem osobiście szczęśliwy, że odtąd siedziba UCAO będzie miała w swoim adresie imię Benedykta XVI, który znany jest ze swej inteligencji i siły intelektualnej, a także z oddania w poszukiwaniu prawdy" - powiedział nuncjusz apostolski w Burkina Faso.

Arcybiskup Wagadugu, kard. Philippe Ouédraogo, dołączył się do słów watykańskiego dyplomaty, podkreślając: "Poprzez nazwanie tej ulicy imieniem wielkiego duszpasterza, jakim jest Benedykt XVI przynosimy nadzieję Burkina Faso, Afryce i światu i promujemy ducha dialogu, pojednania, sprawiedliwości i pokoju w sercach wszystkich ludzi. Sprawmy, aby ta ulica była miejscem, gdzie pokój inspiruje wiarę".

Z kolei burmistrz Wagadugu, Armand Pierre Béouindé określił Benedykta XVI jako "człowieka, który zawsze pracował na rzecz pojednania między narodami, dialogu międzywyznaniowego i wiary".

tom (KAI) / Wagadugu

« 1 »

reklama

reklama