Chińska armia weszła w posiadanie milionów danych genetycznych z testów prenatalnych

Agencja prasowa Reuters ogłosiła raport, z którego wynika, że chińska grupa BGI wykorzystuje dane genetyczne, które zebrano od milionów kobiet na całym świecie podczas wykonywania testów prenatalnych. Dane te służą do szeroko zakrojonych badań nad cechami populacji.

Osobliwe jest to, że prowadzone w ponad 50 krajach testy prenatalne gromadzą nie tylko informacje genetyczne o dzieciach, ale również o matkach, a dodatkowo ich dane osobowe, i to nie tylko imię i nazwisko, ale również kraj pochodzenia, wagę czy wzrost. W raporcie dostrzeżono też niepokojące zainteresowanie mniejszością tybetańską i ujgurską, której geny i cechy są analizowane.

BGI Group jest producentem testów prenatalnych, które opracowane zostały we współpracy z chińskim wojskiem. Dystrybuowane są po całym świecie. Sięgnęło po nie przeszło 8 milionów kobiet.

Agencja Reuters przejrzała opracowania naukowe oraz oświadczenia BGI, dzięki czemu odkryła, że firma wykorzystuje dane genomowe, aby „poprawić jakość populacji“ a badania genetyczne służą jej również do rozwoju leczenia utraty słuchu i choroby wysokościowej u żołnierzy.

To tylko część artykułu. Z całością zapoznasz się na portalu nowyswiat24.com.pl.

Chińska armia weszła w posiadanie milionów danych genetycznych z testów prenatalnych

źródło: www.nowyswiat24.com.pl
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama