Coraz więcej światowych firm lobbuje na rzecz LGBT

Jak informuje Catholic News Agency, coraz więcej firm dołącza do Koalicji Biznesu na rzecz Ustawy o Równości. W promowaniu i popieraniu środowisk LGBT uczestniczą np. Facebook, IKEA, Google, ale także Disney czy Pfizer.

Ponad 400 firm, w tym dziesiątki firm z listy Fortune 500, dołączyło do koalicji biznesowej wspierającej ustawę o równości, poinformowała 27 kwietnia grupa obrońców LGBT Human Rights Campaign.

Ustawa o równości dodałaby orientację seksualną i tożsamość płciową jako kategorie chronione na mocy federalnego prawa obywatelskiego, tak jak obecnie chroniona jest rasa. Wdrażałaby ona postulaty ruchu LGBT i gender zakazujące mówienia prawdy na temat naturalnej orientacji seksualnej oraz niezmienności płci biologicznej. Uderzałaby także w wolność religijną, bo uznałaby nauczenie Kościoła na temat płci i rodziny za akt dyskryminacji.

Biskupi USA ostrzegają, że ustawa o równości może prowadzić do karania grup religijnych, które nie uznają ideologii „małżeństw” osób tej samej płci i transpłciowych.

„Zamiast szanować różnice w przekonaniach na temat małżeństwa i seksualności, Ustawa o równości dyskryminowałaby ludzi wierzących” – napisali biskupi.

„Prawa LGBT” wspiera obecnie 416 firm. Są wśród nich: Adobe, Amazon, American Airlines, Apple, Bloomberg, BNP Paribas, BP, Bridgestone, Coca-Cola, Converse, Danone, Deutsche Bank, eBay, Ericsson, Facebook, General Motors, Goldman Sachs, Google, Hilton, Honda, HP, IBM, IKEA, Intel, Jacobs, Johnson & Johnson, Levi Strauss, MasterCard, Microsoft, Nestlé, Netflix, Nike, Nordstrom, PayPal, Pepsi, Pfizer, Philip Morris, Shutterstock, Siemens, Sony, Spotify, Starbucks, Tesla, Toyota, TripAdvisor, Twitter, Uber, Visa, Walt Disney, Warner Music Group, Whirpool.

Wszystkie te firmy deklarujące poparcie dla LGBT generują łączny przychód w kwocie 6,8 biliona dolarów rocznie i zatrudniają ponad 14 milionów pracowników. Od roku 2019 poparcie dużego biznesu dla Ustawy o równości zwiększyło się dwukrotnie.

Źródło: DoRzeczy.pl, catholicnewsagency.com


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao