reklama

Czas, by prawo nadążało za nauką. 30 tys. lekarzy upomina się o ochronę nienarodzonych

Ponad 30 tysięcy lekarzy należących do Alliance for Democratic Medicine napisało do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, sprzeciwiając się prawu aborcyjnemu i podkreślając, że nienarodzone dzieci są ludźmi i mają prawo żyć. Trzeba więc je otoczyć ochroną prawną.

„W ciągu prawie 50 lat odkąd sąd niesłusznie orzekł w sprawach Roe v. Wade i Doe v. Bolton, medycyna poczyniła znaczne postępy i w coraz większym stopniu wspierała stanowisko pro-life. Czas, aby prawo naszego kraju nadążało za postępem w naukach medycznych i wspierało prawa człowieka wszystkich naszych pacjentów ”– powiedzieli lekarze.

Stowarzyszenie podkreśla, że pracownicy służby zdrowia, opiekując się kobietą w ciąży, robią to ze świadomością, że opiekują się nie jednym, ale dwoma pacjentami, ponieważ nie ma wątpliwości (na podstawie nauki), że płody są istotami ludzkimi od momentu poczęcia.

„Nadszedł czas, aby pracujący w zawodzie medycznym odważnie bronili życia wszystkich swoich pacjentów i domagali się ochrony także pacjentów nienarodzonych oraz wspierali ciężarne pacjentki, a nie okłamywali je” – powiedzieli lekarze.

Podkreślają, że to nauka wskazuje, że życie zaczyna się od poczęcia. Zgodnie z artykułem opublikowanym w „National Review” dzieci w łonie matki mogą odczuwać ból w 12. tygodniu ciąży. Skany ultradźwiękowe umożliwiły również bardzo szczegółową obserwację mimiki i ruchów na twarzach niemowląt, dostarczając wizualnych dowodów, że dzieci odczuwają ból w drugim trymestrze ciąży, gdy są narażone na inwazyjną praktykę.

Dodają, że 90 proc. położników nie zgadza się na wykonywanie aborcji także ze względu na dobro matki. Aborcja może poważnie zaszkodzić kobiecie, narazić na przyszłe przedwczesne porody, zaburzenia zdrowia psychicznego, a nawet śmierć.

Źródło: infocatolica.com


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao