Gen homoseksualizmu nie istnieje. Potwierdzają to naukowcy

Badacze podkreślają, że choć wcześniejsze badania sugerowały istotną rolę czynników genetycznych, to w badaniu uwzględniającym próbę stukrotnie silniejszą, taka hipoteza upada. Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą.

Grupa naukowców z Broad Massachusetts Institute of Technology przy współpracy z kolegami z Uniwersytetu Harvarda oraz z włoskim naukowcem Andrea Ganna badała wpływ różnych wariantów genetycznych na to, w jakiego rodzaju związki dany człowiek będzie się angażował. Próba objęła dane genetyczne 478 tysięcy osób. Jest to jak dotąd największa grupa, na jakiej pracowali naukowcy. Wyniki opublikował w 2019 roku prestiżowy magazyn „Science”.

Naukowcy podkreślają, że choć wcześniejsze badania sugerowały istotną rolę czynników genetycznych, to w badaniu uwzględniającym próbę stukrotnie silniejszą, taka hipoteza upada.

Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą naukowcy. Tłumaczą, że zachowania homoseksualne są wynikiem wspólnych oddziaływań genów i środowiska, podobnie jak większość obserwowanych u ludzi cech.

„Wyniki naszego badania dostarczają wglądu w biologiczne podłoże zachowań homoseksualnych, ale uświadamiają też, jak ważne jest powstrzymanie się od wyciągania uproszczonych wniosków ze względu na skomplikowaną naturę fenotypów behawioralnych, nasz ograniczony wgląd w genetykę i długą historię nadużywania rezultatów badań genetycznych w celach społecznych” – podsumowywał wyniki badań Andrea Ganna.

Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina zwracają też uwagę na inne badanie. Dane pozyskane w latach 2012 – 2017 przez Instytut Gallupa w USA pokazują, że liczba homoseksualistów wśród osób młodych (urodzonych w latach 1980 – 1999) zwiększyła się w tym czasie z 5,8 proc. do aż 8,2 proc. To wzrost o 50 proc.

„Gen «homo» nie istnieje, ale homopropaganda już tak. Zyskuje ona z roku na rok coraz powszechniejszą akceptację. Jest aplikowana młodzieży np. w formie warsztatów równościowych, tekstów kultury, przyjmowana i obecna w grupie rówieśniczej. Okazuje się, że nie pozostaje bez wpływu na tożsamość młodego człowieka. Mówiąc wprost: środowisko LGBT poprzez swoje wpływy w przestrzeni publicznej, edukacji i kulturze infekuje dzieci i młodzież tak, że coraz więcej z nich zaczyna deklarować się jako geje lub lesbijki” – czytamy na stronie Fundacji Życie i Rodzina.

Źródła: zycierodzina.pl, naukawpolsce.pap.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama