reklama

Hiszpania: Podręcznik do edukacji seksualnej narusza prawa chrześcijańskich uczniów

Sąd w Madrycie zdecydował, że książka do edukacji seksualnej promowana przez miasto Getafe narusza prawa chrześcijańskich uczniów.

Publikacja pt. „Buntownicy płci” zawierająca zachęty dla dzieci do masturbacji, ale także ataki na Maryję, była promowana przez Radę Miasta i finansowana przez Ministerstwo Równości.

Prawnicy złożyli apelację przeciwko Radzie Miasta Getafe, uznając publikację za dyskryminującą chrześcijan. Sąd przychylił się do ich zdania.

„Rozpowszechnianie takich przewodników narusza podstawowe prawo chrześcijańskich uczniów do niepodlegania jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na ich religię lub przekonania oraz prawo, które gwarantuje rodzicom, że ich dzieci otrzymają wychowanie religijne i moralne zgodne z ich własnymi przekonaniami” – napisano w wyroku

Sąd zobowiązał miasto do wycofania książek. 

Apolonia Castellanos, prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Prawników, podkreśliła, że „atakowanie nie jest edukacją. Indoktrynacja jest nielegalna i burmistrz Getafe powinna zrezygnować z  powodu łamania podstawowych praw wyłącznie w celu narzucenia swojej ideologii”.

Jak dodała, obywatele nie powinni finansować swoimi podatkami działań, które łamią prawo i wykorzystują pieniądze do narzucania własnej ideologii, zwłaszcza jeśli chodzi o indoktrynację dzieci. 

Źródło: infocatolica.com
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao