Ideologia gender zdobywa edukację. Kontrowersyjny projekt nauczania w Hiszpanii

Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji przygotowało projekt nauczania, który reformuje edukację do założeń ideologii gender. Wprowadza edukację seksualną dla najmłodszych, już od żłobka. Zideologizowana zostanie nawet matematyka, która będzie nauczana przez pryzmat „socjoemocjonalny”.

Dziennikarze „ABC” oraz „El Mundo” dotarli do kontrowersyjnego programu nauczania na rok 2022/2023 opracowanego przez lewicowy rząd. Autorzy dokumentu twierdzą, że budowanie seksualności i gender zaczyna się już w pierwszych latach edukacji, dlatego przewidują wprowadzenie edukacji seksualnej już dla wychowanków żłobków. Edukacja ta ma umożliwić odkrywanie seksualności i budowanie płci poprzez równość i modele niestereotypowe.

„Nauka na tym etapie powinna być oparta na eksperymentowaniu, stymulujących zabawkach eksploracyjnych i zabawie” – cytuje program dziennik „ABC”.

Zideologizowane zostanie także nauczanie matematyki uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Ma się ono odbywać przez pryzmat „socjoemocjonalny”, który będzie pomagał eliminować uprzedzenia dotyczące płci. Ministerialny plan zakłada „wkład liczb i geometrii w różne obszary wiedzy z perspektywy płci”. Z programu usunięto podstawowe kwestie takie jak nauczanie liczb rzymskich czy ćwiczenie ortografii przez dyktanda.

Zmieniono także zasady oceniania uczniów. Nauczyciele będą mogli ocenić umiejętności uczniów jedynie raz w roku szkolnym. Bardzo rzadko zdarzy się więc brak awansu do następnej klasy.

Projekt wywołał oburzenie środowiska nauczycielskiego i opozycyjnego. „To skrajna perwersja. Ktoś tu zwariował” – komentuje opozycja, zapowiadając kontrprojekt. Centroprawicowa Partia Ludowa podkreśla, że ten skrajnie zideologizowany projekt ma na celu pozbawienie rodziców możliwości wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao