Jak rozwija się nienarodzone dziecko? Powstała animacja, która edukuje i porusza

Organizacja Live Action stworzyła animację ilustrującą rozwój życia dziecka w łonie matki. „Baby Olivia” pokazuje, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i od tego momentu należy je otoczyć ochroną. „Film należy pokazać każdemu, kto rozważa aborcję” – powiedziała Lila Rose, prezes Live Action.

Organizacja Live Action opublikowała animację ukazującą medycznie dokładny rozwój człowieka w łonie matki. Projekt połączył światowej klasy animatorów, czołowych ginekologów i byłych aborcjonistów, aby stworzyć najbardziej realistyczne i medycznie dokładne przedstawienie dziecka rozwijającego się w łonie matki, czule zatytułowane „Baby Olivia”.

Animacja szczegółowo opisuje rozwój dziecka, to, jak przechodzi z jednego etapu rozwoju do następnego, aby przygotować się do dalszego życia poza macicą.

Materiał filmowy zawiera fakty dotyczące rozwoju prenatalnego zebrane z bazy danych „The Endowment for Human Development”, neutralnej politycznie organizacji non-profit, której misją jest doskonalenie edukacji zdrowotnej i zdrowia publicznego. Komputerowa animacja 3D wykorzystuje technologię przechwytywania ruchu, dzięki czemu ten film dokładnie odzwierciedla zachowania dziecka.

Analiza przeprowadzona przez Vinea Research wykazała, że 12 proc. osób, które oglądały „Baby Olivia”, zmieniło zdanie w sprawie aborcji i zadeklarowało obronę życia, natomiast 37 proc. osób stwierdziło, że po obejrzeniu filmu jeszcze bardziej zaangażują się w obronę nienarodzonych dzieci.

Lila Rose, założycielka i prezes Live Action, powiedziała:

„Cieszymy się, że możemy ogłosić narodziny małej Olivii! A ona już zmienia serca i umysły w kwestii aborcji. Ponieważ podczas pracy z Live Action spotkałam setki tysięcy kobiet, zawsze frustrował mnie brak prawdziwej edukacji na temat rozwoju prenatalnego. Jako kobieta w ciąży znam moc widzenia dziecka na USG i chciałam powołać do życia tę małą osobę, która szybko się rozwija każdego tygodnia!”

„Wiemy, że mała Olivia jest w centrum debaty na temat aborcji: czy będziemy jej bronić? Czy będziemy bronić jej konstytucyjnie chronionego prawa do życia? «Baby Olivię» należy pokazać każdemu, kto rozważa aborcję – w szkołach, w ośrodkach pomocy dla kobiet w ciąży, w kościołach i na ulicach. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wpływ Olivii” – mówiła.

Kathi A. Altman, emerytowana ginekolog i była aborcjonistka, oceniła animację jako bardzo potrzebną zwłaszcza dla kobiet, które rozważają aborcję.

„Jako emerytowany ginekolog/położnik chciałabym, żeby to było dostępne dla moich pacjentów. Jako była aborcjonistka poleciłabym ten film każdej kobiecie rozważającej aborcję, jeśli chce być poinformowana o tym, co dzieje się w jej ciele” – powiedziała.

Źródło: liveaction.org, babyolivia.liveaction.org

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama