Kard. Parolin: można było uniknąć tych cierpień w Afganistanie

„Wycofanie sił NATO z Afganistanu powinno odbyć się w bardziej uporządkowany sposób” – powiedział kard. Pietro Parolin. Zdaniem Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej można było uniknąć cierpień, które spadły na ludność cywilną w tym kraju.

Te słowa kard. Parolin skierował do wiernych zgromadzonych w sanktuarium we włoskim Montevergine, gdzie przewodniczył Mszy na zakończenie uroczystości ku czci Matki Bożej. Zapewnił, że starał się śledzić sytuację w Afganistanie, również z humanitarnego punktu widzenia. Utrzymywał także stale kontakt z osobami pracującymi na miejscu.

„Udało nam się sprowadzić do domu księdza i siostry ze zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty, które chciały zostać z dziećmi znajdującymi się pod ich opieką. To był z ich strony wielki gest miłości, dający nadzieję w świecie pełnym przemocy i nienawiści” – podkreślił kard. Parolin.

Sekretarz Stanu zaapelował także do wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, aby jak najszybciej to zrobili. Przypomniał słowa Franciszka, który powiedział, że szczepienie jest aktem miłości i odpowiedzialności wobec siebie i innych ludzi. Zapytany o stan zdrowia Papieża po lipcowej operacji zapewnił, że Ojciec Święty bardzo szybko odzyskuje dawną kondycję.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama