Kard. Sako: poprawcie podręczniki, nie jesteśmy „niewiernymi”

Z okazji rozpoczęcia ramadanu patriarcha Kościoła chaldejskiego wzywa irackich muzułmanów do konkretnych gestów braterstwa, w tym do korekty oficjalnych podręczników szkolnych, które przedstawiają chrześcijan w złym i nieprawdziwym świetle.

Do naszych braci i sióstr muzułmanów kieruję szczere życzenia i błogosławieństwo, prosząc wszechmogącego Boga, aby pobłogosławił ich post i dał im cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem, a także, aby uchronił ich wraz z całą ludzkością od niebezpieczeństwa pandemii Covid-19 – napisał na wstępie kard. Louis Sako. Życzy on zarazem, by ten okres postu, modlitwy i jałmużny stał się okazją do pogłębienia więzi braterstwa, przyjaźni i wzajemnego szacunku, do czego zachęcał Papież Franciszek podczas niedawnej wizyty w Iraku.

Patriarcha Sako przypomina w tym kontekście, że podręczniki obowiązujące w irackich szkołach publicznych nadal zawierają błędne i niedopuszczalne treści na temat chrześcijan. Nazywają ich niewiernymi, politeistami czy błądzącymi. Patriarcha apeluje zatem, by zerwać z tą praktyką i nazywać chrześcijan „ludźmi księgi”.

« 1 »

reklama

reklama

reklama