Kard. Sarah: Niech nas Matka Boża nawróci, niech błogosławi nam wszystkim

Trwa 32. Międzynarodowy Festiwal Modlitewny Mladifest w Medziugoriu. To największe obecnie zgromadzenie katolików na świecie. Podczas spotkania kard. Sarah podkreślił, jak ważne jest obecnie zaufanie Jezusowi i prosił Maryję o nawrócenie dla świata.

„Przybyliśmy tu, aby odnowić swoją wiarę w Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela, to znaczy aby nawiązać prawdziwą i żywotną więź z Nim, naszym Panem i Bogiem, tak abyśmy mogli odpowiedzieć w modlitwie na najistotniejsze pytanie: jak znaleźć Jezusa i jak się zachowywać w Jego przenikliwej i suwerennej obecności?” – wskazał emerytowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Sarah. Zaznaczył, że chodzi o znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy naprawdę szukamy Boga, a raczej – jakie miejsce zajmuje On w naszym życiu?

„Poczuliśmy potrzebę udania się na tę pielgrzymkę, która jest jak ćwiczenia duchowe, ponieważ żyjemy zanurzeni w świecie, który próbuje żyć bez Boga, podczas gdy my pragniemy spotkać Pana; przybyliśmy, aby naładować swoje akumulatory, abyśmy mogli lepiej żyć w Jego Obecności i abyśmy mogli świadczyć o promieniowaniu Prawdy i Miłosierdzia Bożego” – powiedział gwinejski purpurat.

Zwrócił uwagę, że dziś „Chrystus Pan wzywa nas do spojrzenia w górę”, gdyż – jak podkreślił – „naprawdę ważne jest, aby przypominać współczesnym zjadaczom chleba, że jemy po to, aby żyć, a nie żyjemy po to, aby jeść”. „Jezus, który zna ludzkie serce, chce odpowiedzieć na nasze najgłębsze pragnienia, na nasze najważniejsze dążenia, na ten głód Miłości i to pragnienie Absolutu, które nas dręczą” – tłumaczył w Medziugoriu kaznodzieja.

Jedynym lekarstwem, które może nas wyleczyć z śmiertelnej choroby dla naszej duszy, jest Chleb Życia, czyli Najświętsza Eucharystia.

„Zaufajmy Mu i bądźmy przekonani, że cała reszta, a więc Jego łaska i wieczne szczęście, będą nam dodane. Niech Matka Boża z Medziugoria nawróci nas i pomoże nam wykonywać dzieło Boże i niech błogosławi nam wszystkim” – mówił kard. Robert Sarah.

kg (KAI/http:/medjugorje.hr) / Medziugorie

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao