Kilkanaście tysięcy podpisów pod petycją o upomnienie ks. Jamesa Martina SJ

Jezuita w styczniu udostępnił na Twitterze wizerunek Czarnej Madonny z tęczą LGBT. „W Polsce, gdzie szerzy się homofobia, osoby LGBT są sądzone za «zbezczeszczenie» obrazu Czarnej Madonny. Ale Maryja jest dla wszystkich, w tym dla osób LGBT” - napisał ks. Martin.

W opisie petycji, przygotowanej przez portal Life Site News, podkreślono, że „historia tego świętego obrazu to historia Polski i Polaków… historia walki i oporu, przesiąknięta ortodoksyjnym katolicyzmem. Dlatego też, kiedy James Martin SJ promował na Twitterze obraz Najświętszej Maryi Panny i naszego Pana z sodomickimi tęczowymi aureolami na głowach, głęboko obraził polską religię, historię, kulturę i tradycję”.

„Reprodukcja tego nikczemnego obrazu przez Martina z jego typową postawą beztroski natychmiast uraziła cały naród” - podkreślili autorzy petycji, pod którą do tej pory podpisało się ponad 18 tys. osób.

Internauci wzywają przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego do „publicznego potępienia Jamesa Martina SJ za skandal, jaki wywołał, obrażając Polaków na całym świecie, ich kulturę, tradycje i religię”.

Autorzy petycji zaznaczają, że wpis ks. Martina wywołał oburzenie nie tylko dlatego, że obraził Polskę i Polaków, ale „dlatego, że bluźnił przeciwko Matce Bożej i naszemu Panu”. Dodają, że ks. Martin „wyraźnie przekroczył granicę” a „jego działania są plamą na zakonie jezuitów”.

Źródło: lifepetitions.com, Twitter

Petycja na stronie lifepetitions.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama