reklama

„Kocham życie – nic mnie nie powstrzyma”. Telewizyjny prezenter z zespołem Downa

George Webster jest pierwszym prezenterem z zespołem Downa dziecięcego kanału BBC – „CBeebies”. Na antenie nie wspomniano jednak o jego niepełnosprawności. Przedstawił się po prostu jako George, 21-latek z Leeds, który uwielbia gotować, śpiewać i tańczyć.

Aktor i tancerz w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych powiedział: „Czuję się taki dumny i jestem tak podekscytowany, że mogę zacząć”. Wiadomość o nowym prezenterze została bardzo dobrze przyjęta. Aktorka Sally Phillips, która ma syna z zespołem Downa, napisała: „Och, CBeebies, nie mogłabym bardziej was kochać. To wiele dla nas znaczy i – czy George nie jest niesamowity?!”.

Reakcje na nominację Webstera kontrastują z tym, jak 12 lat temu została przyjęta ówczesna prezenterka CBeebies, Cerrie Burnell, która urodziła się bez prawego ramienia. Jej pojawienie się na antenie w 2009 roku wywołało lawinę skarg.

„Większość młodych widzów nie zdawała sobie sprawy, że jest świadkiem przełomowego wydarzenia telewizyjnego: dla nich Webster był tylko kolejnym uśmiechniętym dorosłym, ubranym w jaskrawe ubrania i rozmawiającym z Dodgem, psem CBeebies” – relacjonuje występ nowego prezentera „The Guardian”. Webster jest pierwszym prezenterem dziecięcego kanału BBC z zespołem Downa. Na antenie nie wspomniano jednak o jego niepełnosprawności. Przedstawił się po prostu jako George, 21-latek z Leeds, który uwielbia gotować, śpiewać i tańczyć.

Pierwszy program Webstera okazał się wielkim hitem. Klip, na którym wykonuje ruchy taneczne w stylu gorączki sobotniej nocy, robi koktajl i recytuje wiersz, rozszedł się na Twitterze, osiągając ponad 1,2 miliona wyświetleń.

Początkowo Webster był zatrudniony jako gościnny prezenter, ale widzowie zbombardowali sieć, domagając się, aby zatrudniono go w pełnym wymiarze godzin.

Wcześniej George Webster wystąpił w krótkim filmiku BBC, w którym obalał stereotypy o osobach z zespołem Downa. „Nazywam siebie George, ponieważ taki właśnie jestem. Nie George Down” – powiedział w nagraniu. „Ludzie z zespołem Downa mają emocje i uczucia jak każda inna osoba” – podkreślał.

21-letni aktor angażuje się też w akcje edukacyjne i charytatywne. Ma nadzieję na dalszą karierę aktorską (chciałby wystąpić w serialu „Doktor Who” lub filmie o Jamesie Bondzie), ale na razie jest podekscytowany swoją rolą w CBeebies. Żartuje, że jest gotowy na zaczepianie go poza domem przez młodych fanów. „Będę tym zachwycony” – zapewnia. „Zawsze jestem bardzo pozytywny, zawsze uśmiechnięty i pełny życia. Kocham życie – nic mnie nie powstrzyma” – dodał.

Źródło: The Guardian

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama