Marsz dla Męczenników. Amerykanie solidaryzują się z prześladowanymi chrześcijanami

25 września w Waszyngtonie przejdzie Marsz dla Męczenników. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na sytuację chrześcijan na świecie i rosnące prześladowania religijne. Uczestnicy marszu ubiorą się na czerwono na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami.

Marsz został przeniesiony z Long Beach w Kalifornii do stolicy, aby zwiększyć jego zasięg.

„Wszyscy widzimy, co się teraz dzieje w Afganistanie. Chrześcijanie są ścigani i zabijani” – powiedziała Gia Chacon, przewodnicząca ruchu For the Martyrs, który organizuje marsz.

„To się dzieje w tak wielu innych krajach na całym świecie i tak niewiele osób o tym mówi. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść Marsz dla Męczenników do Waszyngtonu” – tłumaczyła.

Organizatorzy liczą, że w marszu wezmą udział tysiące ludzi. Poprosili ich o ubranie się na czerwono na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami.

For the Martyrs to grupa założona w 2019 roku, której celem jest podnoszenie świadomości na temat międzynarodowych prześladowań chrześcijan i promowanie wolności religijnej. Członkowie zarządu ruchu są katolikami, ale podkreślają, że marsz jest otwarty dla wszystkich.

Po marszu dobędzie się „Noc męczenników”, podczas której ludzie doświadczeni prześladowaniami, a także prawnicy podzielą się swoim świadectwem.

Jak zaznaczają organizatorzy, zeszłoroczny marsz „był i nadal jest pierwszym i jedynym marszem na dużą skalę w Stanach Zjednoczonych reprezentującym prześladowanych chrześcijan”.

„Wierzę, że wszyscy możemy zjednoczyć się wokół tej sprawy – jednym głosem – jako Ciało Chrystusa w Stanach Zjednoczonych, które broni naszych prześladowanych braci i sióstr” – powiedziała Chacon.

Marsz będzie współsponsorowany przez The Catholic Connect Foundation, Open Doors USA, In Defense of Christians, Liberty University’s Freedom Center i Students for Life.

Źródło: catholicnewsagency.com


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama