Marsz dla Życia w Kanadzie – na żywo, nie wirtualnie

Uczestnicy manifestacji pro-life przyjdą w czwartek 13 maja przed budynek parlamentu w Ottawie, by pokojowo zaprotestować przeciwko aborcji i eutanazji. Organizatorzy podkreślają jednak, że „każdy uczestnik musi ocenić, jakie ryzyko jest gotów podjąć”, by wziąć udział w marszu.

„Pomimo COVID-19 i związanych z nim ograniczeń, nadal mamy konstytucyjne prawo do pokojowego demonstrowania, zgodnie z naszą Kanadyjską Kartą Praw i Wolności” – podkreślają w oświadczeniu organizatorzy tegorocznego Kanadyjskiego Narodowego Marszu dla Życia.

Przekonują, że biorąc pod uwagę „pilność” zajęcia się „niesprawiedliwością aborcji i eutanazji”, konieczne jest zorganizowanie marszu na żywo, a nie tylko wirtualnie. „Decydujemy się na korzystanie z tego prawa w możliwie najbardziej bezpieczny i ostrożny sposób” – zaznaczają organizatorzy imprezy.

Podkreślają, że „każdy uczestnik musi ocenić, jakie ryzyko jest gotów podjąć”, by wziąć udział w marszu. „Prosimy o zapoznanie się z zagrożeniami prawnymi i zdrowotnymi, związanymi z uczestnictwem w Narodowym Marszu dla Życia w Ottawie. Dołożymy wszelkich starań, aby te ryzyka zminimalizować”– zapewniają organizatorzy.

„Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w zlocie i Marszu dla Życia, postępuj z szacunkiem i odpowiedzialnie oraz przestrzegaj wszystkich odpowiednich środków zdrowotnych opisanych tutaj” – apelują.

Oprócz marszu zaplanowano wydarzenia online, które rozpoczęły się 9 maja i potrwają do 16 maja.

Źródło: lifesitenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama