„Milion dzieci modli się na różańcu”. Chcą zmieniać świat!

Każdego roku, 18 października, trwa modlitewna akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Dzieci z Libanu dziękują w tym roku Maryi za uratowanie dwójki kolegów, których życie było zagrożone przez pożar lasu, a jednocześnie wzywają dzieci z całego świata, aby coraz bardziej przyłączały się do tej pięknej akcji różańcowej.

Dzieci uczące się w szkole karmelitańskiej w Kobayat, niedaleko Trypolisu w Libanie, podziękowały niedawno Najświętszej Maryi Pannie za uratowanie dwójki swoich kolegów szkolnych przed pożarem lasu, a jednocześnie wezwały dzieci z całego świata, aby coraz bardziej przyłączały się do tej akcji różańcowej w dniu 18 października.

Ojciec Raymond Abdo, prowincjał karmelitański w Libanie, opowiedział Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN International), w jaki sposób dzieci ze szkoły Al-Carmelia Mejdlaya zebrały się na zboczu spalonym przez pożar lasu, aby „podziękować za opiekę Matki Bożej i uratowanie dwojga naszych wychowanków, których życie było zagrożone przez pożar lasu w górach”.

„Chcieliśmy zrobić jakiś symboliczny gest, pośród martwej i wypalonej natury, aby podziękować za dwoje dzieci uratowanych przez Czerwony Krzyż, i zachęcić jak najwięcej innych dzieci do oddania siebie w modlitwie” – wyjaśnił ojciec Raymond.

Uczniowie szkoły Al-Carmelia Mejdlaya, która dwa lata temu oddała swoich uczniów i kadrę pod opiekę Matki Bożej Fatimskiej, modlili się również za swój kraj i pokój na całym świecie. „Matka Boża chroni i słucha naszych dzieci. Powiedzieliśmy im, że 18 października wiele dzieci na całym świecie połączy się w odmawianiu tej modlitwy” – powiedział PKWP ojciec Raymond.

Każdego roku, 18 października, PKWP organizuje popularną kampanię modlitewną dla dzieci „Milion dzieci modli się na różańcu”, przypominając słowa św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat zacznie się zmieniać”. W ubiegłym roku w programie uczestniczyły rekordowe liczby dzieci, a w tym roku do programu zarejestrowało się już ponad 120 000 dzieci, w tym uczniowie szkoły Al-Carmelia w Libanie.

źródło: Ks. Andrzej Paś, ACN Polska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao