reklama

Nauczyciel biologii mówił, że istnieją dwie płcie – męska i żeńska. Został zawieszony

Hiszpański nauczyciel biologii Jesús Luis Barrón López został zawieszony w obowiązkach na sześć miesięcy za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie – żeńska i męska. „To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła” – powiedział.

Jesús Luis Barrón López jest nauczycielem od 25 lat. Uczy biologii i geologii w publicznym liceum ogólnokształcącym w Alcalá de Henares na obrzeżach Madrytu. Został zawieszony na sześć miesięcy w wykonywaniu zawodu nauczyciela przez inspektor rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Jego wynagrodzenie zostało zmniejszone o 600 euro. Według raportu rady ds. edukacji, do którego miał dostęp portal Okdiario, komentarze nauczyciela na lekcji biologii zostały uznane za „homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wykazujące pogardę dla innych grup”.

Nauczyciel powiedział na lekcji, że mężczyźni rodzą się z chromosomami XY, a kobiety z chromosomami XX i chociaż mogą poddać się operacji zmiany płci, genetycznie zawsze będą mieli chromosomy XY lub XX.

W związku z tymi słowami mieli interweniować niezadowoleni rodzice, co poskutkowało naganą dyrektorki szkoły.

Jak powiedział portalowi Okdiario:

„Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku. To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła”.

Zaznaczył, że jest gotów przeprosić, jeżeli zranił czyjeś uczucia, ale podkreślił, że są dowody naukowe na to, co mówił. Złożył również skargę do sądu w związku z prześladowaniem ideologicznym. Dodał również, że w tej szkole organizowano bez zgody rodziców ideologiczne zajęcia, a których pokazywano dzieciom „materiały graniczące pornografią”.

Źródło: Okdiario.com / DoRzeczy.pl


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao