Olimpiada w Tokio: nie będzie posługi duszpasterskiej w kościołach

Podczas rozpoczynających się 23 lipca Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie będzie posługi duszpasterskiej w kościołach dla sportowców. Ma to związek ze stanem wyjątkowym, wprowadzonym w metropolii tokijskiej od 12 lipca, by kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Stan wyjątkowy potrwa do 22 sierpnia. A ponieważ igrzyska zakończą się 8 sierpnia, oznacza to, że będzie on obowiązywać przez cały czas trwania olimpiady, która najprawdopodobniej będzie odbywać się bez udziału kibiców.

W tej sytuacji metropolita Tokio abp Tarcisio Isao Kikuchi prosi olimpijczyków i członków ich sztabów, by powstrzymali się od odwiedzania kościołów. Wyjaśnia, że przez cały czas trwania pandemii Kościołowi przyświeca cel, jakim jest „niezakażenie się i nie pozwalanie, by zakażali się inni”.

Obowiązujące w archidiecezji tokijskiej restrykcje dotyczące miejsc kultu obejmują m.in. obecność ograniczonej i zgłoszonej uprzednio liczby wiernych podczas nabożeństw, zachętę dla osób starszych i chorych, by modliły się w domach, połączoną z dyspensą od udziału w niedzielnej Mszy św., przeprowadzanie wszelkich spotkań parafialnych online itd.

pb (KAI/AsiaNews) / Tokio

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama