Ruszyła nowa strona internetowa o papieżu seniorze Benedykcie XVI

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego wystartował nowy portal internetowy poświęcony życiu i dziełu Benedykta XVI. Pod adresem www.benedictusXVI.org portal adresowany zwłaszcza do społeczności akademickiej będzie udostępniał odbiorcom międzynarodowym wiedzę o Josephie Ratzingerze/Benedykcie XVI.

Fundacja współpracuje z Instytutem Papieża Benedykta XVI w Ratyzbonie. W stopce redakcyjnej umieszczono także link do Wyższej Szkoły Filozoficzno-Teologicznej Benedykta XVI w austriackim Heiligenkreuz. Jak poinformowała „Fundacja Publicystyki Katolickiej Tagespost” w Würzburgu, papież senior zaakceptował tę inicjatywę.

Według informacji fundacji, strona niemieckojęzyczna zawiera „podstawowy, systematycznie aktualizowany” zbiór tekstów papieża seniora. Dostępne są już jego przemówienia podczas wizyt w rodzinnych Niemczech w 2006 i 2011 roku. Każdy z tekstów opatrzony jest wstępem teologicznym innego autora. Ponadto znaleźć można wybór kazań, „ABC Benedykta” zawierające jego teksty odnoszące się do podstawowych pojęć wiary chrześcijańskiej oraz album z fotografiami.

Wkrótce ma być dostępna wersja anglojęzyczna strony internetowej. Planowane są też edycje w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, chińskim i arabskim.

ts (KAI) / Würzburg / www.benedictusXVI.org

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama