Siostry Życia z Phoenix niosą pomoc kobietom i dzieciom w potrzebie

Siostry Życia przypominają, że ważnym zadaniem Kościoła jest opieka nad potrzebującymi – zwłaszcza kobietami i dziećmi, które tej opieki najmocniej potrzebują. „Wierzymy, że każda osoba jest wartościowa i święta. Wierzymy, że każdy człowiek jest dobry, kochany, wyjątkowy i niepowtarzalny” – mówią.

Siostry Życia, założone przez kardynała Johna O'Connora w 1991 roku w Nowym Jorku, osiedlają się w klasztorze mieszczącym się w diecezji Phoenix w Arizonie, w parafii św. Agnieszki.

S. Bethany Madonna, przełożona prowadząca siostry, powiedziała: „Siostry są mile widziane i spotykają się z kobietami w ich klasztorze św. Agnieszki. Będziemy służyć kobietom w ciąży i bezbronnym”. Siostry pragną współpracować z ośrodkami pro-life dla kobiet w ciąży takimi jak m.in. First Way.

„Nie służymy kobietom tylko wtedy, gdy dowiadują się, że są w ciąży lub po urodzeniu dziecka, ale towarzyszymy kobietom tak długo, jak tego pragną” – powiedziała s. Bethany.

Biskup Thomas J. Olmsted, który odegrał kluczową rolę w zaproszeniu Sióstr Życia do ustanowienia ich obecności w diecezji Phoenix, zauważył: „Myślę, że Siostry Życia są wspólnotą, która jest dziś niezwykle potrzebna w Kościele i świecie. To, co przynoszą, to bardzo bezpośrednie i wyjątkowe, piękne skupienie się na Ewangelii Życia i przyrodzonej godności każdego człowieka od momentu poczęcia”.

„Istnieją realne opcje, które sprawią, że znów staniesz na nogi, nigdy nie żałując tego, co mogło być. Nie musisz czuć się pod presją, aby dokonać aborcji” – głoszą Siostry Życia. Ale to nie wszystko, co robią. Są obecne na wielu uniwersytetach, aby głosić Ewangelię Życia!

„Pragniemy zaprosić studentów college'u do naszej modlitwy na terenie kampusu, być dla nich obecnymi, towarzyszyć im, spotykać się z nimi, a następnie organizować programy, w których mogą się wzbogacić, zwłaszcza wieczory kobiece, podczas których kobiety mogą poznać piękno kobiecości i usłyszeć o Bożym darze w nazywaniu ich kobietami” - powiedziała s. Bethany, dodając: „Pragniemy stworzyć otwartość i rozmowę, a także, aby kobiety w kampusie wiedziały, że są obecne siostry, na które mogą zawsze liczyć”.

Siostry Życia są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Nowym Jorku, Filadelfii, Waszyngtonie, Denver, Toronto, a teraz w Phoenix. Motto sióstr mówi : „Wierzymy, że każda osoba jest wartościowa i święta. Wierzymy, że każdy człowiek jest dobry, kochany, wyjątkowy i niepowtarzalny. Wierzymy, że życie każdego człowieka ma głęboki sens, cel i wartość. W rzeczywistości oddajemy nasze życie za tę prawdę”.

źródło: KL, liveaction.org

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama