Spotkanie młodych Taizé po raz pierwszy odbyło się online

Odbyło się 43. Europejskie Spotkanie Młodych. Z powodu pandemii spotkanie nie odbyło się jednak tak jak planowano w Turynie, ale za pośrednictwem internetu. Wzięło w nim udział około 2 tys. młodych ludzi z całego świata.

„Tematem było zaproszenie do refleksji napisane przez brata Aloisa na rok 2021: „Mieć nadzieję w porę i nie w porę”. Było to pierwsze czuwanie noworoczne organizowane przez wspólnotę z Taizé, które odbyło się całkowicie online. Wzięło w nim udział około 2 tys. młodych ludzi z całego świata. Dzięki komunikatorom internetowym oraz mediom społecznościowym udało nam się przeprowadzić wiele warsztatów, wprowadzenia biblijne oraz modlitwy, które były transmitowane na żywo z Kościoła Pojednania w Taizé. Małe grupy dzielenia odbywały się online oraz w miejscowościach, w których młodzież śledziła nasze spotkanie. Mamy wielką nadzieję, że spotkanie w Turynie, które zostało przełożone z tego roku, zgromadzi młodych w roku kolejnym”  – mówią organizatorzy.

Do uczestników wirtualnego czuwania przesłanie skierował papież Franciszek. Zapewnił w nim młodych, że pamięta o nich w myślach i modlitwie. „Życzę wam, aby te dni pomogły wam zachować nadzieję zarówno w dobrych jak i złych czasach” – napisał Ojciec Święty. Zaapelował do młodych, aby nie skupiali się wyłącznie na osobistym komforcie i życiowych zabezpieczeniach. Taka postawa zawęża horyzont i nie pozwala otworzyć się na wielkie ideały, które czynią życie piękniejszym i bardziej godnym.

źródło: vaticannews.va

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama