reklama

Szkocja: LGBT nawet na lekcjach... matematyki

Specjalnie dla szkockich nauczycieli powstała strona, na której można znaleźć kurs e-learningowy czy scenariusze lekcji integracyjnych. Związane z LGBT wątki mają się pojawić nawet na lekcjach matematyki. Dzięki temu edukacja ma się stać „bardziej wszechstronna i inkluzywna”.

„Szkocja jako pierwszy kraj na świecie wprowadzi program nauczania zawierający informacje o osobach LGBTQ+ oraz ich wkładzie w historię i kulturę. Wszystko po to, aby uczniowie otrzymali bardziej wszechstronną i inkluzywną edukację” - informuje portal vogue.pl.

Jak czytamy, specjalny serwis dla nauczycieli zawiera „zarówno ćwiczenia dotyczące dyskryminacji, jak i uwzględniające osoby LGBTQ+ zadanie matematyczne, w którym młoda dziewczyna kupuje kartki na Dzień Ojca dla swoich ojców”.

Szkocki rząd ma nadzieję, że takie zabiegi pomogą zredukować nastroje homofobiczne. Co ciekawe, organizacja LGBT Time for Inclusive Education (TIE), która miała duży wpływ na zmiany w szkockich szkołach, powołuje się na chrześcijaństwo. „Wszystkie nasze działania są bardzo chrześcijańskie. Chodzi nam o szanowanie i dbanie o siebie nawzajem oraz o kształcenie zdrowych, młodych ludzi” — mówił w 2019 roku współzałożyciel TIE Liam Stevenson.

Obecność ideologii LGBT w szkockich szkołach nie kończy się jednak na treściach nauczania. W wydanych w sierpniu wytycznych rząd zachęca bowiem szkoły, by przyjęły „neutralne płciowo” mundurki i umożliwiły transpłciowym uczniom używania wybranych przez nich imion i zaimków. Wytyczne dotyczą także korzystania przez uczniów z łazienki, która odpowiada ich wybranej płci.

Źródła: wPolityce.pl, vogue.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao