reklama

USA: modlitwa i procesja z Najświętszym Sakramentem przed kliniką aborcyjną

Ponad 100 osób przez kilka minut odmawiało Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich, którzy rozważają aborcję. Do modlitwy przed ośrodkiem Planned Parenthood w Annapolis w stanie Maryland, jedyną legalną kliniką aborcyjną w mieście, przyłączył się także abp William E. Lori.

Arcybiskup Baltimore wcześniej odprawił Mszę św. w ramach kampanii modlitewnej 40 Dni dla Życia. Następnie poprowadził procesję eucharystyczną z cmentarza do kliniki Planned Parenthood. Dołączył do niego biskup pomocniczy amerykańskiego ordynariatu polowego Joseph Coffey.

„Jestem przekonany, że zawsze, gdy jesteśmy w obecności Najświętszego Sakramentu, płyną błogosławieństwa” – powiedział później abp Lori. „Kiedy stałem przed kliniką, to była moja modlitwa – aby cała dobroć, prawda i piękno promieniujące z Najświętszego Sakramentu dotarły do Planned Parenthood i spowodowały nawrócenie umysłów i serc” – dodał.

W homilii podczas Mszy św. abp Lori nawiązał do dzieciństwa Jezusa i ucieczki Świętej Rodziny przed Herodem. „Jezus, wieczny Syn Boży, który stał się jednym z nas w łonie Maryi, był przedmiotem takiego samego bezdusznego lekceważenia ludzkiego życia, jakie ty i ja widzimy wokół nas” – mówił do około 350 osób.

Arcybiskup modlił się o nowe wylanie mądrości i miłości przez Ducha Świętego, „abyśmy ty i ja byliśmy skutecznymi świadkami ludzkiej godności”. Poprosił wszystkich o modlitwę za matki nienarodzonych jak za bliźniego. Zachęcał uczestników, aby szli do kliniki nie w gniewie, ale w miłości, w duchu modlitwy.

Jeden z uczestników akcji, Matthew Cleary, nazwał aborcję „prawdopodobnie największym złem naszych czasów”. „Ratowanie życia dzieci jest po prostu bardzo, bardzo ważne” – powiedział. „Po prostu ważne jest, aby być tutaj i modlić się za nich i pokazywać ludziom, że troszczymy się o życie” – podkreślił.

Organizatorzy trwającej na całym świecie od 22 września akcji 40 Dni dla Życia informują już o 277 dzieciach, uratowanych od aborcji dzięki modlitwie i obecności przed klinikami.

Od momentu powstania w 2007 roku czuwania w ramach akcji 40 Dni dla Życia do ​​1000 miast w 63 krajach. Członkowie ruchu twierdzą, że zapobiegł on już aborcji 19 322 dzieci, przekonał 222 pracownice aborcji do rezygnacji i przyczynił się do zamknięcia 114 klinik aborcyjnych.

Źródło: catholicreview.org

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao