USA: odcięto ręce Matce Bożej Fatimskiej w bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie

Ktoś uszkodził statuę Matki Bożej Fatimskiej przed bazyliką Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, ważnym sanktuarium maryjnym dla Amerykanów. Proboszcz miejsca wyraził zaniepokojenie i wezwał do modlitwy za sprawcę.

Nieznany sprawca odciął ręce w statule Matki Bożej Fatimskiej przed bazyliką Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Uderzał też wielokrotnie w twarz statuy i uszkodził nos. Odcięte ręce Matki Bożej zabrał ze sobą.

Policja prowadzi śledztwo m.in. w kierunku „przestępstwa z nienawiści”. Ksiądz prałat Walter Rossi, będący proboszczem w ważnym maryjnym sanktuarium, podkreślił, że wierni byli głęboko poruszeni tym faktem.  Poprosił, aby na nienawiść odpowiedzieć modlitwą, aby Matka Najświętsza wyprosiła nawrócenie dla sprawcy tego czynu. 

Bazylika Niepokalanego Poczęcia, rzymskokatolicka bazylika mniejsza, budowana była przez ponad wiek. Jest ważnym celem pielgrzymek z kraju i zagranicy. Znajduje się na Michigan Avenue 400 w północno-wschodniej części Waszyngtonu. Po dziś dzień trwają przy niej prace konstrukcyjne.

źródło za: kath.net

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao