reklama

USA: Telefony w Kongresie „pospadają z widełek”? Biskupi apelują do obrońców życia

„Zadzwoń, aby uratować życie” – to wezwanie, skierowane do obrońców życia. „Spraw, by telefony w Kongresie pospadały z widełek!” – zachęcają amerykańscy biskupi. Apelują także o podpisywanie petycji i wyrażanie sprzeciwu wobec finansowania aborcji z podatków.

Przygotowywane ustawy mają wyeliminować zasady, które chronią podatników przed płaceniem z ich pieniędzy za aborcje z wyboru, świadczeniodawców opieki zdrowotnej przed zmuszaniem do dokonywania aborcji lub skierowania na aborcję wbrew ich przekonaniom, a pracodawców i firmy ubezpieczeniowe przed zmuszaniem do płacenia za aborcję.

Kampanię zachęcającą do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec finansowania aborcji z pieniędzy podatników prowadzi Biuro ds. Działań w Obronie Życia przy Konferencji Biskupów Katolickich USA.

„Bez poprawki Hyde'a i polityki związanej z Hyde'em miliardy dolarów podatników mogłyby zostać wykorzystane na opłacenie aborcji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie” – przypominają biskupi.

Tzw. poprawka Hyde’a zabrania bowiem finansowania z funduszy federalnych aborcji w Medicaid i innych programach. Od dziesięcioleci była ona co roku ujmowana w budżecie USA. Prezydent Joe Biden nie zawarł jej jednak we wniosku budżetowym na 2022 rok.

Sondaże konsekwentnie pokazują silne poparcie społeczne dla poprawki Hyde'a. W styczniu sondaż Marist wykazał, że 58 procent Amerykanów sprzeciwia się finansowaniu aborcji w USA z podatków. Ponadto 77 proc. sprzeciwia się finansowaniu aborcji w innych krajach.

Sondaż przeprowadzony przez Harvard/Politico z 2016 r. wykazał natomiast, że wyborcy, którzy zarabiają więcej niż 75 000 dolarów, liczniej popierali finansowanie aborcji z podatków (45 procent za), podczas gdy ci, którzy zarabiają 25 000 dolarów lub mniej, byli temu zdecydowanie przeciw (24 procent za). Innymi słowy, jak wylicza portal lifenews.com, „osoby, które najprawdopodobniej zakwalifikują się do aborcji objętej ubezpieczeniem Medicaid i finansowanej przez podatników, są temu zdecydowanie przeciwne”.

Według szacunków Charlotte Lozier Institute, poprawka Hyde'a uratowała przed aborcją około 2,4 miliona dzieci. Przed jej pierwszym wprowadzeniem, w latach 70., Amerykanie co roku płacili za około 300 000 aborcji, wynika z raportu Family Research Council.

Źródła: breitbart.com, newsmax.com, lifenews.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao