W czasie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy na Słowenii kościoły będą zamknięte

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Słowenii, wszystkie kościoły w tym kraju zostaną zamknięte na czas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocny. Zaostrzone środki przeciw pandemii w okresie od 1 do 12 kwietnia rząd w Lublianie wprowadził 27 marca.

W tym czasie musi pozostać zamknięta większość placówek handlowych oraz wszystkie obiekty kulturalne i kościelne. Nauka w szkołach będzie się odbywać zdalnie. Ponadto, z wyjątkiem Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, Słoweńcy muszą pozostać w swoich miejscach zamieszkania.

Regulacja obejmuje pełen zakaz nabożeństw z udziałem wiernych od Wielkiego Czwartku do poświątecznej niedzieli, zakomunikował minister ds. wyznań Vasko Simoniti na wspólnej konferencji prasowej z premierem Janezem Janšą oraz innymi członkami rządu, poinformował portal internetowy katolickiego tygodnika „Druzina”. Według tej informacji Simoniti zapowiedział ogłoszenie dekretu, na mocy którego będą musiały być także zamknięte wszystkie obiekty religijne. Możliwa będzie tylko opieka duszpasterska nad ludźmi w trudnych sytuacjach.

ts (KAI) / Lublana


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao