W Kalifornii po raz pierwszy przejdzie Marsz dla Życia

25 sierpnia po raz pierwszy w Kalifornii przejdzie Marsz dla Życia. „Zapraszamy wszystkich ludzi do przyłączenia się do nas w celebrowaniu Boskiego daru życia od poczęcia do jego naturalnego końca” – powiedział Jonathan Keller, przewodniczący Kalifornijskiej Rady Rodzin.

Zwolennicy pro-life zgromadzą się w środę w Sacramento na pierwszym Kalifornijskim Marszu dla Życia, aby okazać wsparcie dla nienarodzonych.

„Marsz jest dla kalifornijskich obrońców życia okazją do zjednoczenia i zachęcenia ustawodawców stanowych do tworzenia polityki, która szanuje prawa nienarodzonych” – powiedziała Jeanne Mancini, prezes March for Life Defense and Education Fund w komunikacie z 4 sierpnia.

Wydarzenie jest organizowane przez Marsz dla Życia i Kalifornijską Radę Rodzin, grupę pro-life, która jest filią stanową Focus on the Family. Rozpocznie się o godz. 11 wiecem przed siedzibą stołecznego Kapitolu, a o godz. 12 ruszy marsz.

Jeanne Mancini będzie jednym z prelegentów podczas wydarzenia, podobnie jak Jonathan Keller, przewodniczący Kalifornijskiej Rady Rodzin.

„Jeśli chodzi o traktowanie każdego ludzkiego życia z godnością i szacunkiem, nasz Złoty Stan ma historię o nadszarpniętej reputacji” – powiedział Keller.

Zachęcił też wszystkich, aby przyłączyli się do celebrowania Boskiego daru życia.

„Zapraszamy wszystkich ludzi do przyłączenia się do nas w celebrowaniu Boskiego daru życia od poczęcia do jego naturalnego końca. Zobowiążmy się wszyscy ponownie do wolności i sprawiedliwości dla wszystkich – narodzonych i nienarodzonych” – powiedział.

W kilku dużych miastach Kalifornii odbyły się imprezy pro-life. Walk for Life West Coast odbywa się w San Francisco od 17 lat, podczas gdy OneLifeLA w Los Angeles od 2015 roku.

Mancini powiedziała, że Kalifornijski Marsz dla Życia jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w stanie. Organizatorzy piszą, że mają nadzieję, że wydarzenie pomoże w promowaniu postaw pro-life i rozwiązywaniu konkretnych problemów w Kalifornii.

Źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama