Watykan: maj miesiącem modlitwy różańcowej o ustanie pandemii

Zgodnie z życzeniem Papieża najbliższy maj ma być czasem intensywnej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. Codzienna modlitwa różańcem transmitowana będzie z największych sanktuariów maryjnych na całym świecie, aby zjednoczyć wszystkich wiernych we wspólnym błaganiu do Boga

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji poinformowała 21 kwietnia, że "zgodnie z głębokim pragnieniem Ojca Świętego, miesiąc maj zostanie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem «Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)»".

Katolickie sanktuaria na całym świecie zaangażują się w szczególny sposób jako promotorzy różańca wśród katolików, rodzin i wspólnot. Trzydzieści z nich będzie na zmianę prowadziło codzienny, transmitowany na żywo różaniec o godzinie 18.00 czasu rzymskiego.

Papież Franciszek rozpocznie tę wielką modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Papież Franciszek mówił o koronawirusie i jego skutkach ekonomicznych w przesłaniu wideo do uczestników 27. szczytu iberoamerykańskiego w Andorze 21 kwietnia. Podkreślił, że że pandemia COVID-19 „wymagała ogromnych poświęceń od każdego narodu i jego obywateli”. Kryzys wezwał „całą wspólnotę międzynarodową do zaangażowania się, zjednoczoną, w duchu odpowiedzialności i braterstwa, aby stawić czoła licznym wyzwaniom, które już są w działaniu, a także tym, które dopiero nadejdą”.

Papież powiedział, że modli się za miliony ludzi, którzy zmarli z powodu COVID-19 lub cierpią na tę chorobę, a także za ich rodziny.

„Pandemia ta nie czyni żadnych różnic, dotykając ludzi wszystkich kultur, wyznań, warstw społecznych i ekonomicznych” - zwrócił uwagę Ojciec Święty. Podkreślił także, że ważne jest, aby traktować szczepienia przeciwko COVID jako „powszechne dobro wspólne”, dodając, że „w tej dziedzinie szczególnie mile widziane są inicjatywy, które dążą do stworzenia nowych form solidarności na poziomie międzynarodowym, z mechanizmami mającymi na celu zagwarantowanie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, nie opartej na kryteriach czysto ekonomicznych, ale uwzględniającej potrzeby wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych i potrzebujących”.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao