Wielki Reset i Wielki Brat. Hiszpański dziennikarz dobitnie o forum Davos 2021

„W złowieszczej szopie w Davos, w krótkich frazach i wideo zreferowano nam przyszłość, którą przygotował dla nas Wielki Reset. Jest to mieszanka przestępczości i głupoty” – pisze Federico Jiménez Losantos, komentując tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne.

W opublikowanym na stronie Libertad Digital tekście „«W 2030 r. nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy» – światowy komunistyczny projekt, oklaskiwany przez Macrona i Merkel w Davos” dodaje, że owa mieszanka „naprawdę byłaby śmieszna, gdyby nie stały za tym potężne siły, które starają się promować Agendę 2030”.

Federico Jiménez Losantos punktuje kolejne stwierdzenia z Davos. O zapowiedzi: „Nie będziesz niczego posiadać i będziesz szczęśliwy” stwierdza: „Facet z twarzą idioty uśmiecha się w wideo na to dictum, zupełnie nie podejrzewając, że aby uniemożliwić posiadanie własności, zawsze konieczna jest absolutna tyrania. Prawo istnieje po to, by chronić własność prywatną, oraz życie i wolność wszystkich przed samowolą niektórych. Komunizm – reżim, który zabraniał własności wszystkim (z wyjątkiem samych komunistów), stworzył tak szczęśliwe społeczeństwa, że ci, którzy mogli uciec pierzchnęli co szybciej gdzie się da”.

Na argument, że wszystko będzie można wypożyczyć, a zamówione rzeczy dostarczą drony, hiszpański dziennikarz odpowiada: „Ale jak mogę coś wypożyczyć, jeśli nie mam pieniędzy lub domu na własność? Czy państwo komunistyczne, Wielki Brat, zdecyduje o dronie, który mi to dostarczy?”.

„«Stany Zjednoczone nie będą pierwszą światową potęgą. Garść innych krajów je zastąpi». Jaka garść? I w czyjej silnej ręce?: Chin, Rosji, Iranu? To kiepska zmiana! «Nie będziesz musiał czekać na dawcę organów. Przeszczepy narządów nie będą robione bo organy będą stwarzane». A co z tymi, którzy zechcą posiadać jakąś swoją własność, zostaną odrzuceni? Kto będzie decydował, kto na co zasługuje? «Będziesz jadł mniej mięsa. Nie będzie to podstawowy pokarm. Dla dobra środowiska i twojego zdrowia». Och, Wegetariański Wielki Bracie! A czy możemy mieć jeszcze coś do powiedzenia w sprawie własnej diety? «Miliard ludzi będzie musiało zostać przesiedlonych przez zmiany klimatyczne. Będziemy musieli lepiej przyłożyć się do ich przyjmowania i integrowania». To po co tracić miliardy na zmiany klimatyczne, skoro wiemy już, kto zostanie przesiedlony? I kto mówi, że robi to przez zmiany klimatyczne? «Ludzkość mogłaby podróżować na Marsa». No i po co? «Naukowcy pracują nad bezpiecznym pobytem w kosmosie, co może ułatwić badania». A kto za nie zapłaci i w ogóle po co te wyprawy, skoro tu mamy żyć tacy szczęśliwi i bez własności prywatnej? «Zachodnie wartości zostaną poddane próbie». Przez kogo konkretnie? Bo może przez Putina, Xi Jinping lub Kim Jong Una?” – kontynuuje Federico Jiménez Losantos.

„Nauczanie z Davos mówi, że komunizm ma się lepiej niż kiedykolwiek i że coraz więcej idiotów chce nam go narzucić” – stwierdza.

Źródła: Dorzeczy.pl, Libertad Digital

« 1 »

reklama

reklama

reklama