Wiosna Kościoła w Salzburgu! Setki tysięcy młodych docenia obecność Boga w ich życiu

„Trzeba przestać pytać o to, co może uczynić Kościół atrakcyjnym. Jedyną atrakcją Kościoła jest obecność Boga!” – podkreślił Johannes Hartl podczas Festiwalu Młodzieży w Salzburgu, który połączył setki tysięcy młodych podczas transmisji na żywo.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, tysiące młodych ludzi nie mogło świętować w katedrze w Salzburgu, ale za to setki tysięcy młodych osób połączyło się on-line. Festiwal Młodzieży zajął się w tym roku szczególnie tematem obecności Boga w Kościele. „Trzeba przestać pytać o to, co może uczynić Kościół atrakcyjnym. Jedyną atrakcją Kościoła jest obecność Boga!” - podkreślił Johannes Hartl. Dodał, że należy zadawać sobie pytanie: „Czy Bóg jest nadal obecny wśród nas i we mnie?”. „Bóg nie szuka doskonałości. Szuka ludzi, którzy za nim tęsknią, którzy tęsknią za jego obecnością” – powiedział Hartl.

Uczestnicy, mimo, że połączeni w tym roku przez ekrany, bardzo mocno wzywali obecności Ducha Świętego. „Duch Boży wieje, gdzie tylko zechce. Chce pracować w nas i przez nas!” – podkreślili organizatorzy Festiwalu.

Na zakończenie Eucharystii, która była szczytem tego Festiwalu, arcybiskup metropolita Salzburga Franz Lackner OFM, przewodniczący Konferencji Episkopatu Austrii, podkreślił, że Kościół bardzo potrzebuje Ducha Bożego. „Jesteście nadzieją Kościoła” – mówił do młodzieży. „Słowo Boże jest dziś tak samo prawdziwe, jak 2000 lat temu, dajcie mu nową szansę” - podkreślił.

źródło: kath.net

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao