reklama

Włosi przeciwko indoktrynacji LGBT. Senat odrzucił ustawę

Włoski Senat przy 154 głosach za, 131 przeciw i 2 wstrzymujących się odrzucił projekt ustawy antydyskryminacyjnej tzw. ddl Zan. Według włoskich biskupów „ustawa, która ma na celu zwalczanie dyskryminacji, nie może i nie powinna dążyć do celu popierając nietolerancję”.

„Wynik głosowania w Senacie nad ustawą Zan potwierdza to, co wielokrotnie podkreślano: potrzebę otwartego i pozbawionego uprzedzeń dialogu, w którym głos włoskich katolików może również przyczynić się do budowy bardziej sprawiedliwego i wspierającego społeczeństwa ”. Tak kardynał Gualtiero Bassetti, przewodniczący ISE, komentuje – w nocie wydanej przez włoskich biskupów – odrzucenie przez Senat tekstu ustawy Zan o przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową.

„Głosowanie w Senacie – podkreśla kardynał Bassetti – oferuje dalsze rozważania w imię samej koncepcji demokracji: prawo, które ma na celu zwalczanie dyskryminacji, nie może i nie powinno dążyć do celu popierając nietolerancję. Między zatwierdzeniem niejednoznacznego ustawodawstwa a możliwością bezpośredniej refleksji nad szczerą konfrontacją, Kościół będzie zawsze stał po stronie dialogu i budowy prawa, które ma celu zagwarantowanie każdemu obywatelowi wzajemnego szacunku”.

Ustawa została odrzucona przy 154 głosach za, 131 przeciw i 2 wstrzymujących się. Dzięki temu projekt trafi do Komisji Sprawiedliwości, ale realnie oznacza to zawieszenie prac nad nim.

Jak skomentował głosowanie Toni Brandi, prezes organizacji Pro Vita & Famiglia:

„Odrzucenie Zan Ddl to zwycięstwo demokracji, wolności opinii i sumienia oraz wolności edukacyjnej włoskich rodzin. Udało nam się udaremnić pranie mózgów milionów dzieci we włoskich szkołach przez aktywistów LGBT”.

„Wśród senatorów zwyciężyło poczucie dobra wspólnego. Dziś wszyscy wygraliśmy, ponieważ wszyscy Włosi mają prawo do wyrażania swoich podstawowych wolności i myślenia inaczej niż mówi Lgbt w głównym nurcie” – napisał Jacopo Coghe, wiceprezes stowarzyszenia.

Źródło: vaticannews.va, provitaefamiglia.it


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao