Włoski biskup-nominat postrzelony w Sudanie Południowym

Pochodzący z Włoch nominowany przed miesiącem biskup diecezji Rembek w Sudanie Południowym, Christian Carlassare, został wczoraj wieczorem zaatakowany i raniony kilkoma strzałami z pistoletu.

Biskup przechodzi obecnie wstępną terapię w ośrodku zdrowia w swojej diecezji. Jego stan jest stabilny. Wiadomość ta została potwierdzona przez kilka źródeł, które przekazały informację agencji ACI Africa.

Jak powiedział agencji ks. Andrea Osman: „Nasz biskup, który został wybrany nieco ponad miesiąc temu, został ranny ostatniej nocy w zasadzce. Obecnie jest leczony w szpitalu Cuamm w Rumbek”. Dodaje: „Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Słyszałem krzyk ranionego biskupa”. Ks. Andrea wyjaśnia, że, że napastnicy celowo zaatakowali biskupa-elekta. Po jego postrzeleniu zbiegli.

W momencie zdarzenia ks. Andrea przebywał w pomieszczeniu obok pokoju biskupiego. „Kiedy mnie zobaczyli, rozkazali, abym odszedł. Jeden z nich wystrzelił dwie kule. Przeszyły one krzesło stojące z tyłu," dodał ks. Osman.

Stan biskupa Christiana Carlassare jest stabilny – jak twierdzi lekarz, który opiekuje się rannym. Planowane jest przewiezienie go samolotem do stolicy Kenii, Nairobi na dalszą terapię.

Christian Carlassare jest misjonarzem-kombonianinem. Święcenia przyjął w 2004 r., a po skończonym kursie językowym udał się na misje do Sudanu Południowego. Obecnie ma 44 lata. 8 marca br. został mianowany biskupem diecezji Rumbek. Święcenia biskupie nominata zostały zaplanowane na niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 23 maja. W obecnej sytuacji, ze względu na stan zdrowia, nie wiadomo jednak, czy data ta zostanie utrzymana.


źródło: ACI Stampa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao