Zmarła Judith Reisman, badaczka, która walczyła z seksualizacją dzieci

9 kwietnia zmarła Judith Reisman, amerykańska badaczka w dziedzinie edukacji seksualnej i mediów. Specjalizowała się w tematyce negatywnego wpływu fałszywej edukacji seksualnej na zmianę ludzkich zachowań. Ujawniła prawdę o badaniach seksuologicznych Alfreda Kinseya, w których sfałszował dane z zamiarem promowania perwersji seksualnych.

Jak pisze Goran Andrijanić (wPolityce.pl), zaczęła zajmować się problemem agresywnej seksualizacji przestrzeni publicznej po tym, jak jej nieletnia córka została wykorzystana seksualnie.

Badała prace Alfreda Kinseya, amerykańskiego zoologa i doszła do wniosku, że jego teorie seksuologiczne są naukowo całkowicie bezpodstawne, ale przyczyniły się do rozprzestrzeniania się pedofilii w cywilizacji zachodniej – pisze Andrijanić.

Przypomina, że występowała ona przeciwko wprowadzeniu edukacji seksualnej w Chorwacji.

„My, Chorwaci, wspominamy Reisman ze szczególną wdzięcznością. Odwiedziła ona Chorwację w 2013 roku i w rozmowach z posłami, chorwackiego Soboru oraz w innych wystąpieniach publicznych wypowiadała się przeciwko wprowadzeniu chorwackiej edukacji seksualnej opartej na postulatach Kinseya, promowanej przez lewicowy rząd premiera Zorana Milanovicia”.

Jej tłumaczenie, że taka edukacja seksualna skutkuje przedwczesną seksualizacją dzieci, co prowadzi do różnych problemów psychologicznych, sprowokowało debatę publiczną, co zaowocowało zmianą edukacji seksualnej.

„Swoją intelektualną odwagą Reisman niewątpliwie pomogła zainicjować procesy, które doprowadziły do umocnienia konserwatywnego bloku w chorwackim społeczeństwie i do artykulacji jego poglądów” – ocenił Andrijanić.

Źródlo: wPolityce.pl / wikipedia.org


« 1 »

reklama

reklama

reklama