Abp Forte krytykuje bluźniercze wykorzystanie Ewangelii przez Putina

Bluźniercze wykorzystanie Ewangelii przez Władimira Putina skrytykował wybitny włoski teolog, abp Bruno Forte. Prezydent Rosji, który przemawiał w piątek na wiecu w Moskwie, zorganizowanym z okazji ósmej rocznicy okupacji Krymu oraz poparcia dla wojny w Ukrainie, próbował usprawiedliwić rosyjską agresję słowami Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13).

 Zdaniem metropolity Chieti-Vasto, był to „akt świętokradztwa, wykorzystanie Ewangelii w celu samousprawiedliwienia”. „Pokazuje to najgłębszą słabość Putina, który nie potrafi znaleźć argumentów usprawiedliwiających to szaleństwo nieuzasadnionej i całkowicie niemoralnej agresji” – stwierdził hierarcha.

Dodał, że „niewinne ofiary, które umierają z powodu tej agresji z pewnością nie mogą być usprawiedliwione słowami Ewangelii, mówiącymi o czymś przeciwnym: o miłości do innych, a nawet do wrogów”.

Dla abp. Forte „do bardzo ciężkich grzechów, którymi się plami”, Putin dodał „prawdziwe bluźnierstwo”. „Wykorzystanie Boga do usprawiedliwienia popełnionego zła sięga szczytu niemoralności, a nawet szaleństwa” – wskazał metropolia Chieti-Vasto.

pb (KAI/ANSA) / Chieti

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao