Abp Szewczuk: Jezus każdemu na Ukrainie przynosi dziś pokój!

Chrześcijanie wschodni obchodzą dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Choć na Ukrainie trwa wojna, Chrystus przychodzi z mocą także do niej. „Dziś Chrystus Zmartwychwstały tchnie w nas, by dodać nam skrzydeł i wzmocnić w walce. On daje życie tym, którzy są w grobie. Życzę wszystkim siły Zmartwychwstałego!” – powiedział w swoich życzeniach świątecznych zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

Jak zaznaczył abp Szewczuk, wiemy dobrze, że człowiek umie wywoływać wojny, ale nie potrafi ich kończyć. Dlatego kiedy spotykamy dziś naszego Zbawiciela, cieszymy się, bo od Niego otrzymujemy pokój. „On jest zawsze darem od Boga. Dziś Chrystus każdemu na Ukrainie przynosi pokój” – powiedział duchowny.

Jezus przynosi pokój wszystkim na Ukrainie

„Dzisiaj sam Chrystus zwycięski tchnie w nas swoim zmartwychwstałym tchnieniem, aby dodać nam skrzydeł, by nas natchnąć i wzmocnić w walce, aby w Jego Zmartwychwstaniu Ukraina odniosła własne zwycięstwo nad złem, śmiercią, nad wrogiem. On chce nam odebrać życie, ale to mu się nie uda, bo my śpiewamy, że Chrystus powstał z martwych, zwyciężył śmierć swoją śmiercią i dał życie tym, którzy leżą w grobie. Chrystus przechodzi przez nasze zamknięte drzwi strachu, niepewności, naszego bólu i cierpienia. Przechodzi przez tragedię cierpienia i wszystkie niebezpieczeństwa wojny. I przynosi nam swoją niebiańską radość, aby dać Ukrainie, jej mieszkańcom, każdemu z nas swój pokój. Kiedy zmartwychwstały Chrystus po raz pierwszy przeszedł przez zamknięte drzwi do swoich uczniów, tchnął na nich i powiedział do nich: «Pokój wam!». Życzę wszystkim: tym, którzy są daleko i blisko od domu, tym, którzy dziś bronią Ukrainy na liniach frontu w okopach, pod ostrzałem wroga – życzę siły Zmartwychwstałego i światła, które dziś wychodzi z pustego grobu. Wesołego Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!“

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama