Abp Szewczuk: ukraińska młodzież zadziwia świat bohaterstwem

Ukraińska Rada Kościołów i organizacji religijnych zaapelowała o zawieszenie broni na czas Świąt Wielkanocnych i umożliwienie zorganizowania korytarzy humanitarnych dla mieszkańców Mariupola. „Modlimy się o cud, aby mordercy naszej ludności wysłuchali tego apelu i mieli szacunek do świętości wielkanocnego czasu” – powiedział w wojennym orędziu abp Światosław Szewczuk.

Zaznaczył, że dziś Kościoły obrządku wschodniego przeżywają Niedzielę Palmową, która jest także diecezjalnym Światowym Dniem Młodzieży. „Modlę się dziś szczególnie za ukraińską młodzież, która zadziwia świat swoim bohaterstwem i miłością do ojczyzny” – powiedział abp Szewczuk.

„Żyjemy w tragicznych czasach, ale to też czasy bohaterów. Nasza młodzież, nasze dziewczyny i chłopcy, prezentują heroiczną miłość do ojczyzny, swoich bliskich i przyjaciół. Ukraińska młodzież zadziwia świat. Zadziwia go bohaterskim wypełnianiem swoich obowiązków wobec Boga, ojczyzny i bliźniego. Świadectwo heroizmu ukraińskich dziewcząt i chłopców rozchodzi się po całym świecie. Młodzież daje nam wiarę, że Ukraina jest i będzie, bo żyją wciąż ci, którzy ją kochają – powiedział abp Szewczuk. – Wszystkich młodych zapewniam, że wasza Matka Kościół kocha was, modli się za was i was wspiera. Ukazujecie dziś sens życia ludziom z całego świata, przypominając im o wartościach, za które oddajecie życie, a które być może przez nich są lekceważone. Szczególnie modlę się dziś za młodzież na terytoriach okupowanych oraz za tych, którzy zmuszeni byli opuścić swoją ojczyznę i są rozproszeni po różnych krajach i kontynentach. Dziś zbierzmy się razem wokół Chrystusa i poczujmy moc Zbawiciela, których przechodzi obok nas.“

Na zakończenie abp Szewczuk zwrócił się do wiernych obrządku łacińskiego, którzy dziś przeżywają Wielkanoc, życząc błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. „Pozdrawiam was w tym czasie naszym tradycyjnym paschalnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał!” – zakończył zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao