TikTok miejscem poznania Pisma Świętego. Biskup z Boliwii zachęca do udziału w konkursie biblijnym

Biskup z Boliwii zaprosił swoich wiernych do udziału na TikToku w biblijnym konkursie, który ma na celu ewangelizację poprzez media społecznościowe, które jego zdaniem są dostępne dla każdego.

„Celem tej inicjatywy jest promowanie czytania Biblii w naszych wspólnotach” – powiedział ACI Prensa Moisés Rojas Castro, diakon i współpracownik wikariatu duszpasterskiego diecezji El Alto.

Dodał, że dla młodych ludzi jest to sposób poznania Pisma Świętego, postaci i sytuacji. 

„Chodzi o to, aby Biblia była dostępna dla każdego, aby była częścią naszego życia” – podkreślił diakon.  

Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym trzeba zrobić krótki film na TikToku, zachęcający do czytania Biblii. Na zakończenie należy powiadomić odbiorców, że źródłem danego materiału jest Pismo Święte. 

W drugiej fazie filmy będą oceniane przez zespół. Uwzględniona zostanie liczba reakcji, które znajdują się pod filmikiem.

Wybrane i nagrodzone materiały zostaną przesłane na oficjalną stronę diecezji El Alto. 

Moisés Rojas Castro wyjaśnił, że „zespół odpowiedzialny za ocenę filmów weźmie pod uwagę materiały, które nie zawierają słów, gestów czy obraźliwych działań w kierunku Kościoła”. 

„Chcemy, aby był to konkurs, w którym bierzemy udział jako bracia i który może spowodować lepsze podejście do Pisma Świętego. Cała ta inicjatywa musi powstać w klimacie braterstwa, szacunku do słowa Bożego” – wyjaśnił.

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao