Dormitorium w Kenii zostanie otworzone w dniu wspomnienia św. Faustyny

Rok temu pisaliśmy o potrzebie wybudowania dormitorium dla dziewczynek w Kenii. Dzięki pomocy dobrych ludzi, udało się zrealizować marzenie oazowiczów. Już wkrótce dom dla dziewczyn w Afryce zostanie oddany do użytku!

Rok temu udało się uzbierać środki na dormitorium dla dziewczynek w sierocińcu Shalom Home. Budowa ruszyła od razu pełną parą. Dzięki temu dziewczynki będą miały możliwość ukończenia szkoły w bezpiecznych warunkach.

Dormitorium pomieści ponad 230 dziewczynek, które straciłyby dach nad głową, gdyby nie pomoc wielu osób o dobrych sercach. W Kenii zaczęło bowiem obowiązywać nowe prawo. Ministerstwo edukacji zaostrzyło swego czasu przepisy dotyczące szkół z internatem i dziewczynki nie mogą mieszkać razem z chłopcami. A tak do tej pory było, że wszystkie dzieci mieszkały w jednym budynku. 

Ewa Korbut, która jest na miejscu w Kenii i wraz z Ruchem Światło-Życie organizowała zbiórkę w Internecie, aby dormitorium mogło powstać, po jej skończeniu nie kryła łez wzruszenia i pobiegła dziękować Jezusowi przed Najświętszy Sakrament. Kenia doświadczyła ogromu dobra. 

Otwarcie dormitorium zaplanowano na 5 października 2022 roku, we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej. Ten budynek to prawdziwe dzieło miłosierdzia.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao