Franciszek: Jezus nie boi się nawiedzić twojego serca, zamieszkać w twoim niechlujnym życiu!

Przed szopką porozmawiajmy z Jezusem o naszych konkretnych sytuacjach. Zaprośmy Go oficjalnie do naszego życia, szczególnie w ciemne miejsca, do naszych „wewnętrznych stajni”. Powiedzmy Mu bez lęku o problemach społecznych i kościelnych naszych czasów – zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 2 stycznia.

Komentując czytany w liturgii fragment prologu Ewangelii św. Jana Apostoła (J 1, 1-18), papież podkreślił paradoks połączenia w nim dwóch przeciwstawnych rzeczywistości: Słowa i ciała, a także opozycji między światłością a ciemnością. Zaznaczył, że przez tę antynomię Ewangelia pragnie podkreślić sposób działania Boga, który wkracza między nas.

„Bóg pragnie przyjąć nasze ciało. Jeśli twoje serce wydaje się zbyt skażone złem, zbyt nieuporządkowane, nie zamykaj się, nie bój się. Pomyśl o stajence w Betlejem. Jezus tam się narodził, w tym ubóstwie, aby ci powiedzieć, że nie boi się nawiedzić twojego serca, zamieszkać w twoim niechlujnym życiu” – stwierdził Franciszek.

Ojciec Święty zachęcił do uczynienia miejsca Bogu w naszym życiu, aby na przykład przed szopką porozmawiać z Jezusem o naszych konkretnych sytuacjach. „Zaprośmy Go oficjalnie do naszego życia, szczególnie w ciemne miejsca, do naszych «wewnętrznych stajni». Powiedzmy Mu bez lęku o problemach społecznych i kościelnych naszych czasów, ponieważ Bóg uwielbia mieszkać pośród nas” – zachęcił papież przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

st (KAI) / Watykan
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama