Franciszek ponownie wzywa do modlitwy za Ukrainę! „Módlmy się o pokój na świecie"

Papież Franciszek wezwał do modlitwy o pokój na świecie i o zakończenie wszelkich trwających konfliktów. Szczególnie nawiązał do wojny w Ukrainie i straszliwych cierpień narodu ukraińskiego.

Módlmy się za umęczoną Ukrainę

„Módlmy się o pokój na świecie i o zakończenie wszelkich konfliktów pamiętając szczególnie o straszliwych cierpieniach umiłowanego i umęczonego narodu ukraińskiego. Myślmy o udręczonej Ukrainie – mówił Ojciec Święty na zakończenie audiencji środowej.

- W najbliższą sobotę przypada rocznica straszliwego ludobójstwa Hołodomoru, zagłady ludności w latach 1932-1933 poprzez sztucznie wywołany głód, spowodowany przez Stalina. Módlmy się za ofiary tego ludobójstwa i módlmy się za tak wielu Ukraińców: dzieci, kobiety, ludzi starszych, młodzież, którzy dziś cierpią w wyniku męczeństwa agresji.“

Franciszek wyraził też solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi na Jawie w Indonezji, przypomniał o niedzielnej beatyfikacji włoskiego lekarza-kombonianina w Ugandzie oraz pozdrowił uczestników i kibiców rozgrywanych w Katarze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W tym kontekście wyraził nadzieję, że to ważne wydarzenie sportowe stanie się okazją do spotkania i zgody między narodami, sprzyjającą braterstwu i pokojowi na świecie. Polakom Franciszek podziękował za modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan.

Papież dziękuje Polakom za modlitwę

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków – mówił Ojciec Święty. - Jestem wam wdzięczny, że w tych dniach jednoczyliście się z prześladowanymi w świecie chrześcijanami, włączając się w inicjatywę RedWeek oraz modląc się za nich szczególnie w sanktuarium na Jasnej Górze. Niech Matka Boża wyjedna im pełną wolność i pocieszenie w utrapieniu. Z serca wam błogosławię.“

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao